Jump to content

Въпрос за букси под предните седалки


Ves Co

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро си купих предни седалки Рекаро и когато ги погледнах отдолу видях една букса (мъжка), която ме съмнява че е за подгрев - приложил съм снимка. Крайната дясна двойка отива към гърба, а другите 4 кабела към долната част на седалката. Въпроса ми е ако наистина буксата е за подгрев как мога да замеря дали работи подгрева? Схема на подвързването също ще ми е много полезна.

IMG_20171015_122540.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрев, 2 реотана са за облегалката и седалката, дебелите кабели кафяв и кафяв със синя са за за тях. Жълт с черна и черен с бяла са кабелите на термо датчика, който управлява подгрева, той е на седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Колко трябва да е съпротивлението на реотана?

Рових се из нета да търся схема за подвързването към инсталацията, но намирам само за Audi 100 1993г, та се чудя дали е същата.

 

Редактирано от Ves Co
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка колко трябва да е съпротивлението, че на моя шлеп подгряването на шофьорската седалка спря. Ако някой знае какъв е най-често срещания проблем да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това как се развива тази тема ще разбера, дали и моята седалка ще проработи някога.:hilezh:

 

Да използвам темата. Преди време, мисля че седнах върху една видичка, която направи малка дупка в плата на седалката и през дупката мога да видя един от реотаните. Възможно ли е да съм прекъснал нещо по някакъв начин с тази видичка или е просто съвпадение с друг проблем, за който не знам? И съответно, как мога да разглобя седалката, за да видя как е положението с тези реотани?

 

п.с. Садалката работеше....някога. :hilezh:

Редактирано от Maverick_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎29‎.‎10‎.‎2017‎ г. at 20:23, radi_nrj написа:

При теб както и на 99% от неработещите подгреви на Ц4-ки най-вероятно се е разпоил термистора. 

Сега ако кажеш и къде стои този термистор, златен си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на седалаката под тапицерията е. Проследяваш тънките кабели. Като за начало може да измериш съпротивленията. Ако на термо датчика не дава никакво съпротивление диагнозата е ясна:

подгрев букса.jpg

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моите измерих съпротивлението на реотана и беше около 2,5. Обаче нямам съпротивление на термо датчика, така че явно няма да имам подгрев. Иначе датчика е в самата тапицерия, точно отзад на долната част на седалката. Сравнително лесно се стига до него, не е нужно да махаш цялата тапицерия. При мен обаче е в самия дунапрен и нямам представа дали може да се смени без да прецакаш дунапрена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес иназ се занимахбс подгрева на предните седалки. Премерих съпротивление само на реотаните които са за облегалката. Другите два не показва съпротивление. В такъв случай и при мен ли няма да тръгне подгрева? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...