Jump to content

Audi A4 2,8 quattro ПРоБЛЕМ АВТОМАТИК


Marmot2828

Recommended Posts

Здравейте колеги. Може да се повтарям с темата, но не открих нищо за моя проблем, таи имам следния проблем с моето Audi A4 2,8 quattro - на дисплея за показване на коя предавка е PRND432, изведнъж засвети целия ред а не само избраната предавка. Като превключа на "R" блъска зверски, а като е на "D" държи високи обороти към 3000 докато включи на 2 предавка мисля. Помагайте, защото колата е всеки ден в движение а това ме обезпокоява. Мерси предварително 1f642.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия е влезнала в авариен режим - виж какви грешки има записани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е нещо със селектора за скоростите, размърдай лоста няколко пъти напред/назад и изтрий грешките. Може проблема да е куплунга на самите скорости :nixweiss: трябва някой по-запознат да се изкаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след изтриване на грешките, дисплея със предавки на таблото започна да свети нормално, която предавка е избрана тя свети. Дори чукането като превключвам на "R" спря. Проверих пак и останаха тези грешки .... 

audi2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем със стоп-машинката на педала - за смяна е. Първата грешка е, че имаш грешки и в контролера на двигателя, виж какви са и ги изтрий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората грешка за стоп машинката я остави. Тя няма значение.

Колата има ли шибидах? Наводнявал ли си колата или да си усещал мокри стелки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлата няма шибидах и не съм я наводнявал, а за мокри стелки не съм усещал, но до шофьора в краката изглежда леко надигнат мокета и с крак се усеща че е леко надигнат.... това  е което мога да кажа :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото компютъра се намира под стелката на пасажера и е много вероятно там да е проблема. Мисля, че няма да е лошо да надигнеш и да видиш какво се крие там. Може да излезе ключа за палатката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, утре ще се захвана с надигането на мокета и  ще пиша пак ако имам въпроси, което ще е на 100% 

Редактирано от Marmot2828
грешно добавена дума
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може би е решен на 100%. Оказа се че избирача за скорости се е мокрил и не е правил контакт...за момента проблема е решен но до кога не се знае. Тъй като ми казаха, че трябва да си търся нов избирач, моля да ме насочите от къде да закупя и какви пари е :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...