Jump to content

Audi A5 скоростна кутия бавно потегляне


daniell

Recommended Posts

Здравейте!

 

Баща ми кара А5 Sportback 2000 TDI автоматик, 2011 година.

Има проблем със скоростната кутия - при потегляне, тръгва след няколко секунди колата. Това се случва, когато е позагряла колата - след 20 мин. примерно градско шофиране.

Проблемът е само и единствено при потегляне, иначе няма грижи. 

В Порше Запад са му сменили маслото на кутията и са върнали първоначалните настройки, но проблема остава.

Криво е, защото на всяко взимане на ляв завой не знаеш ще потегли ли колата ти или ще те отнесат.

 

Някой ако има идея какво може да се направи или към кого да се обърна - ще съм благодарен!

 

Благодаря!

Редактирано от daniell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

ще завалят предположения, но най-добре звънни на някой от телефоните тук за консултация, нищо, че не са Български.

Колата предполагам е с multitronic (не е Quattro)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

В крайна сметка,аз се свързах с "великия майстор" на мултитроници-Мишо.

Изпратих му какво се е случило и какво се случва с колата ми,при което освен,че отговор нямаше,а ме и блокира.

Колкото и добър да е един човек,няма ли човечност е нищо.

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

 

Мишо не е нищо особено освен поредният гаражен майстор на който му е виновна държавата, че не изкарвал достатачно.

 

Бях изпратен при него преди време. Покара колата малко и каза, че кутията не е все още за ремонт (за което евала, още карам колата без да съм ремонтирал). 

 

Това което не ми хареса е, че при коментиране на варианти за ремонт каза, че за по-малко от 5000 лева ремонт не може да гарантира нищо. 

 

Другата откворенна лъжа беше, че нямало заместители на оригиналните части(съединители) за ремонт. В последствие разбирам, че има заместители на няколко немски фирми, може би на половина или повече от цената на оригиналните части. Мой приятел кара вече 100к+ км със т.н. "заместитиели".

 

Другият проблем с Мишо, е номадското му държание. Не можеш да разбереш кога е в Бъглария в сервизът си, кога е в Хърватия или кога се молил на Жоро Аудито да поработи в сервиза му когато няма работа.

 

За област Варна бих препоръчал МиД Ауото (мой приятел си реши проблемът там), за София навсякъде без Мишo или Das Auto....

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...