Jump to content

Subwoofer на комби


coresnet

Recommended Posts

Здравейте! От 4 години имам колата и онзи ден за пръв път разбрах, че колата има subwoofer в багажника. Имам Concert касетофон с чейнджър, не е BOSE. Мислех, че само те имат subwoofer или греша? Започнах да чувам силни вибрации и тътен от задната част на колата, след като наскоро смених и 4-те говорители във вратите с aftermarket такива, и помислих, че е от новите колони. Случайно пипнах лявата кора в багажника и се оказа, че отдолу явно има говорител :D Дали може да има някаква връзка с подмяната на колоните или си въобразявам? За 4 години все си мисля, че щях да чуя/разбера, че има subwoofer в багажника :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суб се монтира не само на босе. Схемата беше нещо от рода на - концерта захранва предните колони, а задните се захранват от усилвателя на суба ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се маха тогава този суб? Искам да сменя говорителя с нещо ново (ако става, разбира се), но като гледам трябва някакси да се махне кората, а не знам как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се кората.

Махаш задните седалки, махаш коланите , махаш щората, махаш пода на багажника (може и без да се маха ама е зор). Развиваш болтовете тук там. Дърпаш внимателно, кората е на щипки. Чупиш една две, после ще ги залепиш. Суб-а е на още няколко болта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под “махаш седалките” имаш предвид да ги пусна напред, не да ги демонтирам? И коланите се махат? Това с чупенето на щипки не ми хареса :D Имаш ли представа колко инча е говорителя, за да видя дали има смисъл да го махам и сменям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова трудно,аз ги свалях корите при сняма на задните амортисьори(мойта е на предно ако има значение).Седалката само се пуска напред и се развиват няколко болтчета.Ако внимаваш и проследиш кое къде е хванато няма да имаш грижи.Щората се маха и се развиват болтоветена  стойката дето се навива колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четете. Писах "махаш" и писах "седалката", не облегалката. Как ще разкачиш колана инъче, за да го измъкнеш от дупката на кората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, сега зацепих :D Седалката поне се маха лесно хаха. Разбрах и ще пробвам уикенда да видя какво ще стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...