Jump to content

S tronic масло


komitov

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Здравейте, моля да препоръчате читаво място в София за смяна на масло на s tronik за 

А6 3.0 TDI 272 2015 . 

Редактирано от Ubuntu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва някакво специално място.Смяната на маслото с двата филтъра става за около 1час и не се изисква нищо специално като умения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Ubuntu said:

Здравейте, моля да препоръчате читаво място в София за смяна на масло на s tronik за 

А6 3.0 TDI 272 2015 . 

 

Мишо - https://multitronic-box.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Смених в Порше Изток. При Мишо трябваше да чакам 1 месец :(... Имаше много работа. За сега всичко е топ. Направиха ми цена от 618 лв + акция ъпгрейд на софта.

Редактирано от Ubuntu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Предстои ми смяна на масло на S-tronic-а. Дадоха ми оферта от VW - около 570лв масло+филтър (външен)+труд.

Искам обаче да сменя и вътрешния филтър.

Въпросите са ми следните:

1. Каква марка масло да взема? В нета има най-различни?

2. След смяна на маслото правят ли се някакви софтуерни намеси?

3. Самата смяна на маслото го има в това видео: 

 

 

Не е нищо сложно, мисля сам да го сменя! Кутията взима 7л масло...

Кутията се води: PWX(7A) - този номер излиза след въвеждане на рамата в интеркарс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш къде да си го смениш е ОК , ако искаш и вътрешния филтър да смениш , сваляш картера и нова гарнитура . Ако не си сменял масло на съединителите , сега е момента :) Кутията взема 6л , и аз купих 7 и сега имам 1л запечатан . Аз смених и на диференциала и на раздатката също грубо към 1200лв ми бяха маслата , филтри и гарнитура . По принцип ако ще си го сменяш сам пак ще ти трябва комп за да следиш температурата на кутията . Ще ти трябва и помпа за качването на маслото , ако ще пипаш раздатката имай на предвид че маслото е адски гъсто и бая зор ще видиш докато го сипеш ако не си посготвен с подходяща помпа за гъстотата на маслото . Аз си купих частите оригинални от колега от тук във форума - даваш му рама и ще ти извади правилните масла . Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля че небеше скъпо 70-80лв нещо такова мисля че беше . Тва е след като е проверено по Вин номер . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.10.2022 г. at 12:35, vle4ugoto написа:

Ако имаш къде да си го смениш е ОК , ако искаш и вътрешния филтър да смениш , сваляш картера и нова гарнитура . Ако не си сменял масло на съединителите , сега е момента :) Кутията взема 6л , и аз купих 7 и сега имам 1л запечатан . Аз смених и на диференциала и на раздатката също грубо към 1200лв ми бяха маслата , филтри и гарнитура . По принцип ако ще си го сменяш сам пак ще ти трябва комп за да следиш температурата на кутията . Ще ти трябва и помпа за качването на маслото , ако ще пипаш раздатката имай на предвид че маслото е адски гъсто и бая зор ще видиш докато го сипеш ако не си посготвен с подходяща помпа за гъстотата на маслото . Аз си купих частите оригинални от колега от тук във форума - даваш му рама и ще ти извади правилните масла . Успех :)

Имам къде да го сменям, да. Миналата седмица сменях ангренаж+водна помпа, пистов ремък с всички ролки, антифриз, масло двг+филтри, 4 диска с накладки, всичко с бащата двамата за 1 ден. Ваг-ком имам някъде из вкъщи, ще си го инсталирам. Иначе имам и лаунч, на който също трябва да се вижда темп. на маслото на кутията. Мисля да ги взема оригинални. Моля, дайте координати на този колега. Раздатката не мисля да я бутам в момента, може би на пролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Въпрос:

Какви са особеностите при смяна на маслото в S-tronic механичната част, която взима 5литра?! 

Трябва ли специална помпа, софтуер при източване/пълнене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точенето и пълненето е лесно , някои имат и нарязана пробка най-отдолу / но се прави допълнително /  , ако няма , няма да источиш 100% , но можеш да пуснеш колата на земята и да повдигнеш само предницата с подемника , но внимателно да не стане беля :)  и после вдигаш колата и пълниш / аз със помпа от лидл за течности я свърших тая работа / 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 9.11.2017 г. at 9:36, Raino написа:

Номерът на маслото за S tronic кутията когато говорим за обслужване е G052529A2. Необходими са 7л. Освен него се сменя външният филтър и вътрешният, който играе ролята и на регулатор на налягането. За неговата смяна се сваля капака на картерна на кутията, така че трябват гарнитура и алуминиевите болтове. На всеки 60 000км. го дават, аз лично на 55 000макс. го сменям.

Здравей, а ориентировъчно като цена можеш ли да кажеш колко излиза? 
(не можах да намеря тема, за това питам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 1000лв излиза пълното обслужване на раздатка, заден диф (стандартен) и S-tronic  с оригинални части със всичките филтърчета, болтчета и гарнитурки, това без труда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 лв много малко ми се вижда , за смяна на маслото - поне при мен 6+ литра по около 70лв/л и труд .........  но сменях и вътрешния филтър и всички останали малса . Ако само са я флашвали с 3-4 л цената е ОК . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Обявиха ми цена 700лв за смяна на маслото (7л) + външен филтър. Въпроса може би е тъп, но може ли раздатката да се пипне по-напред във времето или е по-добре наведнъж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е само за кутията и 6л ще ти стигнат , те няма да свалят картера и да сменят и вътрешния филтър / мен ме посъветваха да си сменя и корпуса на външния филтър , че се пукали а моята каляска не е първа младост ;) / , отделно имаш и масло на съединителите и още 2 масла :) 

Можеш да си ги сменяш когато ти е кеф , ако имаш възможност си обслужи всичко на един път . Хем ще видиш дали всичко е наред - цвета на маслото и т.н. 

Поразгледай за региона където си кои сервизи препоръчват колегите от форума и те така :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за външния филтър съм напълно съгласен. Аз като го сменях се спука корпуса. Добре, че бях взел с корпус :) 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.02.2023 г. at 16:26, vle4ugoto написа:

Това ти е само за кутията и 6л ще ти стигнат , те няма да свалят картера и да сменят и вътрешния филтър / мен ме посъветваха да си сменя и корпуса на външния филтър , че се пукали а моята каляска не е първа младост ;) / , отделно имаш и масло на съединителите и още 2 масла :) 

Можеш да си ги сменяш когато ти е кеф , ако имаш възможност си обслужи всичко на един път . Хем ще видиш дали всичко е наред - цвета на маслото и т.н. 

Поразгледай за региона където си кои сервизи препоръчват колегите от форума и те така :) 

Мерси за инфото, колега! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...