Jump to content

Подгрев на странични огледала А4 В6


npenepka

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам Ауди А4 В6 1.8Т 150кс. 2001г. с неработещ подгрев на страничните огледала или просто няма тази функция/екстра...

 

Въпроси:

Има ли от тези модели, които са без подгрев на страничните огледала?

Не съм махал огледалото да видя, но съм почти сигурен, че няма..

Възможно ли е да сложа реотани или е по-добре да сменя огледалата и да прокарам инсталация?

Някой правил ли го е и лестно/евтино ли е?

 

Благодаря за всякаква полезна информация.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сегашните ти огледала са с подгрев,значи или е прекъснат реотана или външната темп. е над 5 градуса,подгрева тръгва под 5,а може и прекъснат кабел да има,трябва се замери дали стига '+' до тях,ако си безподгрев трябва огледала с подрев,реотана е вграден в самото стъкло и инсталация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен подгрева тръгва и над 5 градуса, като я вкарвам в гаража и се изпотят стъклата заради температурната разлика, включвам подгряването за минута и воала, всичко е ок. При мен огледалата се топлят с бутона за подгряване на задното стъкло, при по-новите и по-скъпи коли до копчето за настройка на огледалата има нарисувани реотанчета, и реално от там се пуска подгрева за тях.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че имаш букса за подгрев, просто огледалото ти е без реотан. И при мен беше така и си купих две с нагревател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах на кой точно модел не се пуска над 5градуса? Преди няколко седмици когато със сигурност беше над 5градуса си цъкнах копчето за подгрев на задния прозорец и огледалата се изчистиха. И са го направили да се изключва само след определено време. За Б6 2002г. иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията..

 

Определено трябва да махна огледалата и да видя какво има отзад.

Не е нормално на този модел да няма, а на В4-ката на приятел да има..

При него даже температурата отвън не е фактор.. пуска копчето за задното стъкло и нагряват и страничните..

 

Ще пиша допълнително, като разбера за какво иде реч.. може да е от полза на някой друг със същия случай.

 

Отново благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

махнах пасажерското огледало (уви се счупи) и видях две букси. Не ги проверих дали минава ток през тях, тъй като нямах уред в мен..
Стъклото обаче е без реотани на него.. там където бяха буксите няма няма крачета.. Прилагам малко снимки на процеса.

Междувременно си търся двете огледала с реотани, ако някой продава. А4 В6 Седан 2001г.

 

 

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой скръндзав преди теб е пазарувал евтинки джамчета, пък може и първия оунър  е "спестил" "екстрата" :lol:.

Другия път махни капачето отдолу и с дълга тънка отвертка разкачай захватите, така не се чупят огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...