Jump to content

Много висок разход


deniserhan

Recommended Posts

Здравейте колеги на какво може да се дължи толкова високия разход   13,14  понякога дори 15 на ваг ком ли да я закачам какво да правя някакви идеи ако имате че направо мисля да я махам с този високия разход колата е 1.9 тди 131 коня чипосана е  обаче много голям разход при вас как е колеги с този мотор какъв разход имате и да спомена имам термостат за смяна не ми дига 90 градуса на първата стрелка седи предишния собственик ме метна че на този модел така е било и като незная изгорях та както и да е от това може ли да се дига толкова разхода  че ще се побъркам колеги ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода наистина е като за бензинов мотор първо я закачи на диагностика, обслужвана ли е след покупката, може да са доста причините ,нещо сменял ли си скоро време.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега обслужена е  само скоростна  кутия и съединител съм сменил до сега   в чудо се видях с този разход първо от някой маркуч капеше  нафта там го оправихме спряхме го и пак същата история :((

23318875_1605510176174866_21786635_n.jpg

Редактирано от deniserhan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, туй гори повече от моето ...

Е като я "обслужихте" какво сменихте? Само ремъците и ролките ли? А термостат и водна помпа?

И надписа "AIR BAG" също би трябвало да не свети ...

Карай я на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостата не е сменен от него може ли да е колега даже не ми дига на 90 градуса той е за смяна без това  аама от него толкова да дига дали е възможно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода наистина е много висок,първо като за начало можеш да сравниш реалният с този по борд за изминати км,така ще разбереш дали грешката е в борда или не,така ще се ориентираш в някаква посока,иначе може да има теч,в подфорума дизел имаше подобна тема  и май се оказа катализатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, хич не е нормално 17/100 за 1.9тди, ако ще и на 2км. разстояние да се кара.Аз на бензиновия 1.8т над 15л. не съм постигал.

Виж си оправи термостата, закачи я на диагностика в читав сервиз и виж какво ще покаже, че като гледам, няма да са една две грешки.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах такава кола , която беше с повреден термостат - беше заял в отворено положение. Харчеше много , особено през първите 7-8 км - средният разход беше 15 на 100. Компютърът определя дозирането в зависимост от температурата на двигателя и е напълно възможно големият разход да е от това. Още повече, че двигателят е форсиран ("чипосан") а голямата мощност не ства с малко гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry[emoji846] аз съм нов още и се уча в постовете си,искам просто да помагам с каквото мога [emoji5]

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, iliyan_pi написа:

Карах такава кола , която беше с повреден термостат - беше заял в отворено положение. Харчеше много , особено през първите 7-8 км - средният разход беше 15 на 100. Компютърът определя дозирането в зависимост от температурата на двигателя и е напълно възможно големият разход да е от това. Още повече, че двигателят е форсиран ("чипосан") а голямата мощност не ства с малко гориво.

Преди 7 часа, NIKO написа:

Аве мой, ти още стотина теми ли ще оспамиш, докато не седнеш и не прочетеш Ръководството на потребителя, за което ти дадох линк?!?

благодаря колеги наистина и реално си гори доста борда може би показва малко повече но си гори ще пробвам с смяната на термостата ще я закачим на компютър да видим какво ще излезе и дано се оправи благодаря ви за отзовалите се мнения живи и здрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смени термостата и ще ти се оправи на 99% проблема.Напълни до горе, мини 100-200км отиди и пак до горе и ще сравниш реалния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със смяна на термостат ,не вярвам да се оправи,мойта сутрин на 7 градуса моментният разход на 1200-1300 оборота е м/у 10 11 макс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам с смяната на термостата ако не даде някаква разлика незнам  ще я вържем да я видят освен и там да видят ко ще покаже .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% ще ти даде разлика термостата. На друга кола със забил термостат разхода й на извънградско(зимата, бензин) скочи от 7 на 16, след смяната се върна в предишните норми...Друг беше въпроса, че го сменях 3 (три) пъти, докато уцеля адекватно работещ - и 3-та бяха взимани оригинални от представителството...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/8/2017 at 9:03, ceckoguide написа:

 

ще пробвам с смяната на термостата ако не даде някаква разлика незнам  ще я вържем да я видят освен и там да видят ко ще покаже .... 

 

 

благодаря колега за съвета ще го сменя дано се оправи  живи и здрави 

Редактирано от VBI
Цитиране на преходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...