Jump to content

Какви Дюзи a6 4F 3.0 TDI


svetd89

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам злощастието да търся нови дюзи за моето возило. Колата е а6 4ф 3.0 ТДИ БМК 2005г. Нали те си имат номера по тях и се чудех за моята машинка има ли конкетни номера/серия който трябва да търся.

 

За съжаление не успях да намеря тема, която да е по темата затова ще съм благодарен ако някои може да ме просветли. Ако има таква тема моял да ме извините и да ме насочите към нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами те 2 от тях са пътници и един майстор каза, че тези нямало как да станат. 

 

Във Варна кой може да рециклира? 

 

И за всеки случай какви номера да гледам за други?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какви са сегашните номера?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с Petarik от форума.

Той може да ти рециклира твоите или да си купиш рециклирани от него.

 

Нови са сигурно по 1000лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

944лв една нова ми намери моят майстор.

 

Ето едната от моите 059 130 2 77 АB. В задачата се пита АB/S/Q всички ли стават или само AB трябва да търся. 

IMG_20171115_214924.jpg

IMG_20171115_214931.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, вече му писах на колегата. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

За твоя модел дюзи го дават в ЕТКА че е спрян на 01/09/2006.

Заместител 059 130 2 77 АH и 059 130 2 77 BD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Решението, което взех е да изпратя мойте при Petarik да прави своите магии.

 

Говорих с Бош сервиз преди това и ми казаха, че по Ауди номерата по трудно се намира съвпадение отколкото ако се гледа долният Бош номер. Надявам се това да е помощ на колегите. Като ги монтирам ще кажа проблема оправи ли се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те че не са в ред не са. А проблема е, че се разтрака нещо двигателя един ден доста силно.

Тракането се появи при което спрях на паркинг да се уверя, че е от мен защото бях в трафик. След това при потегляне 300-400м тракаше и поспря, но двигателя не беше пак оптимален но нищо общо с тракането преди това. След това на спиране на портала към майсторът пак се разхлопа яката но този път и след 300-400м не спря.

 

Оставих я при майстора и излязоха 2 от дюзите, че са на +5(на компютъра не на стенд). Идеята е да сложим др 2 дюзи за да видим ще продължи ли това. Въртяли са маховика и буталата имат нормален ход без звуци. Това знам на този етап и затова разпитвах за дюзи защото така или иначе ми трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е +5 впръскването на горивото, нещата отиват на нов мотор. Тракането може и от вериги да е.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де, от 2 коментара го пратихте човека за нов мотор. Това +5 дори не се знае какво е (щото едва ли пък другите му дюзи са на 0 точно) и на каква програма е гледано.

Тракането може и от вериги да е, ама може да смени само тях, не целия мотор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не е от самите дюзи. Но е най-лесната проба да ги смениш с други.

 

тресе ли като трака? Ако 2 цилиндъра не работят нормално ще тресе.

 

Грешки има ли записани?

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия машини за диагностика гледат горивото на 13-14 канал, там ако е на +5 100% нещата са много сериозни. Едва ли е +5 на 72-77-ми канал. Я бутало/а, я клапан са заминали ако е вярна информацията, която дава колегата. Не знам защо не са разменили дюзите, за да се уверят, че само в тях е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги погледнах въпросните две дюзи. Пропикали са. Едната преди повече време, другата съвсем наскоро. Със сигурност състоянието им само по себе си не е причина за високи корекции. Не биха могли да причинят и щети по мотора на този етап. Дори и в близките няколко месеца. Обясних го на колегата. Той взе правилното решение да сменим разпръсквачите. 

На по-лошата дюза подложката е към края си. Има минимална вероятност да е дишал цилиндъра и оттам шум и +5 корекция. Ще видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, mshbul написа:

Най-вероятно не е от самите дюзи. Но е най-лесната проба да ги смениш с други.

 

тресе ли като трака? Ако 2 цилиндъра не работят нормално ще тресе.

 

Грешки има ли записани?

Когато тракаше в движение не тресеше, но на спрян ход малко. Не нямаше записани грешки. 

 

Благодаря на колегата petarik за бързата реакция и отделеното време. 

 

Като ги сложим обратно и огледат пак колата, ще ви дам обратна връзка пак как са нещата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Dan4ote написа:

Цитиране на преходно мнение!

 

Не нямал съм тропания до сега. Всичко това което описвам се случи веднъж и веднага ъсм закарал колата на майсторът. Пробегът, който направих тогава е 13км като описаният проблем не беше постоянно и почна да се чува на половината път след 6км някъде. Даже първоначално си помислих, че пак някоя кора съм откачил, че пак в един дъжд ми се случи и се чуваше да трака така...ама уви не беше това. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...сложихме дюзите, но проблема остана както повечето смятахме. Лошото е, че моят майстор може след най-рано 2 дена да почне да и обръща подобаващо внимание.

 

И говоря с приятели да за пропоръка за др майстор за да задвижа нещата по-бързо. Ако и вие можете да препоръчате някой във Варна няма да откажа да го проверя.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде е възможно да са много разтегнати веригите и обтегачите да не могат да компенсират това разтягане вече. Някакви симптоми при студено или топло палене преди това нямаше ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...