Jump to content

Какви Дюзи a6 4F 3.0 TDI


svetd89

Recommended Posts

Не, не е имало симптоми или поне не такива които да съм усетил. То мн неща може да са ама докато не и порови под капака няма да знам. Реших да не рискувам с др майстор и ще си почакам него, а и качествен човек няма да е свободен от днес за утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тия румънци също рециклират разпръсквачи и дюзи:

 

Aurel Ghita 
DieselDB 
+40 721 404 936 
diesel-db@outlook.com 
www.dieseldb.info 

 

Рециклиране само на разпръсквача е 27 евро+20% ддс,цялата дюза е 110 евро+20% ддс.Пращаш ги с еконт до адреса им,плаща се като ти ги върнат пак с еконт,става за 3-4 дена цялата работа.Има гаранция.Питах ги по е-меила,отговарят на всякакви въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koceg благодаря колега за информацията. Моите ги изпратих при petarik, който беше мн отзивчив и помогна.

 

Не било трякането заради тях, както и повечето си мислихме.

 

Най-вероятно е прескочил зъб но и съмнения за някой болт. Мнението на моят майстор е, че трябва да се свали двигателя и да се мята манипулацията, която определено ще ме върне някоя заплата назад. И съм малко в дилема да влагам ли в колата или да взимам друга в която да влагам. Вие какво ще кажете? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия 6ци масово хората ги карат по година и след това изскачат в мобиле и карс :)

Щом си я взел, трябва да си готов да дадет едни 2-3хил лв я за вериги я за кутия. Ако ти харесва колата си я оправи, ако ще я продаваш пак трябва да я оправиш, едва ли ще я продадеш разтропана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да ясно, хванеш ли се на хорото трябва да го играеш. Аз си я харесвам колата просто питах като мнение да чуя и от колегите далеч съм от мисълта, че няма да имам харчове по такъв тип кола.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи за румънеца какво рециклира?

То реално само разпръсквача се разпикава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги, днес колата беше при друг майстор за да се допитам до 2ро мнение преди да почнем ремонта и се оказа, не прескочил зъб а коляновият вал е надрал.

 

Така, че сега съм в търсене на вал :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма да е само коляновия вал  ..  за жалост  основни лагери , и ... ... и ако е надран няма ли да имаш проблем с налягането на маслото или греша .. нека някой по в час да каже ..  .

Ps.  вие отваряхте от долу картера ли  или ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колянов вал "надрал" няма. "Задират" лагерите, основни или биелни, когато има износване между триещите елементи и не може да се поддържа определено налягане на масло в тях, или при липсата на такова. Второто ти мнение не звучи правдоподобно, но ако се насочиш към ремонт на двигателя е по добре или да търсиш друг или да правиш този нацяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако можеш да изтържеш  бабита от коляновя вал  да може да сметнем , че няма надран такъв ;) А за задирането , липса на масло , голяма хлабина от износване = ниско налягане и пак все едно липса на масло ... и или каране продължително време  в максималните обороти ....  Аз затова попиташ имал ли е проблем с налягане на маслото .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.11.2017 г. at 21:07, kpematop написа:

Я кажи за румънеца какво рециклира?

То реално само разпръсквача се разпикава?

Казаха да им се праща разпръсквача,пружината и там тая втулка ли как се казва дето е до пружината,да не се смесват частите от един разпръсквач с друг.Явно проверяват и пружината и размера на втулката,ако там има някакво износване.Разпръсквача 1 година гаранция след рециклирането при тях.Не съм рециклирал при тях,казвам това ,което ми казаха тез румънци,аз не ги познавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка си взех рециклирани по програмата на Бош. Те най добре знаят какво правят, защото ги произвеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така информативно колко струват 6 дюзи  и  връщам ли моите .. за програмата на Бош говоря .. Ако не е разрешено тук може на лично .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте дюзи се оказаха, че са 059 130 855 FX. Странно ми е, че духнах дихтунга за няма и месец и днес с фрезичка зачистих основата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих стандарните, другия път ще те послушам с по-широки и без това леглото е широко сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...