Jump to content

Ъпгрейд / Retrofit: Audi Navigation BNS 5.0 към Audi Navigation Plus RNS-E (Mark I) към Audi Navigation Plus RNS-E (MEDIA) (Mark II)


Recommended Posts

Днес,благодарение на колегата Passi се сдобих с навигация Audi Multimedia Plus RNS-E MK-I за жълти стотинки.

Искам да му благодаря за коректността и отделеното време. :bia:

Навигацията е здрава,права и с пълна футкционалност.

 

038372222.jpg?r=0

 

Към проблема: Закачихме я,въведохме кода и всичко си заработи както трябва но:

Към настоящия момент при опит за диагностика на автомобила с VCDS 16.8 не ми позволява да вляза в никакъв модул!!! (кабела си работеше и работи на друга кола).

Четейки в нета така ставало ако от ОЕМ музика минеш на автърмаркет но тука всичко би трябвало да е БОЛТ ОН.

Къде може да е проблема кодировка или нещо друго?
Колата е В7 а въпросното нави е от В6-ца с номер: 8E0 035 192 C

При тест на кабела на ком порта изписва:
К1 - SHORT TO GROUND
K2 - OK
CAN - OK

 

Мерси предварително!

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще следя темата и ще помоля някой ако знае да ми помогне и на мен. Пли поставяне на sd карта 2ГБ не иска да влезе в нея изписва data ocurupted или нещо такова. Питах на едно място и ми казаха,че понякога ги заключвали портовете. Има ли нещо вярно или?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е станало след слагането на навигацията, значи има окъсена К-линия някъде там. Предполагам, че трябва да преместиш пина за К-линията  в навигацията на друго място в буксата.

Трябва да се намери схема на ел. инсталацията за точния модел навигация, и кола...

@bsdnikolov

Според мен е твоя човек.

Ако знаеш,  кой е пина за К-линията, може да пробваш да го махнеш от навигацията за проба...ако тръгне диагностиката, знаи "проблема" е ясен на 50%. другите 50...е да разбереш къде трябва да го преместиш.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е вярно това - значи при BNS на конектор C (7) K-Line а при RNS-E на конектор B (5) е K-Line 

 

b7e2bd8s-960.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което виждам е разлика  в 5-ти пин.

При BNS се пуска сигнал за Босе-то, а при RNS-E  за К-линията.

Твоята К-линия от колата е на другата букса на 7-пин която пък в буксата на RNS-E е за +mic in

 Все пак съм само лайк...Изчакай BSDNikolov, или му пиши на лично

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибирам се още от командировка и лаптопът ми е в багажника. Ако се прибера в България по нормално време ще дам схемите и на двете изведени директно от ELSA.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега открих,ме точно това е проблема пустата К-линия тя насмита цялата диагностика свързана с VCDS пф....
Ето тука братушката е обяснил ... https://www.drive2.ru/l/288230376152783632/

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има за продажба ОЕМ такъв щекер да не го чакам с поръчки и да съдейства да извадим навито и пина и да го сложим на правилното място?

 

499215_x800.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Босе, трябва и други пинове да се местят... Гледам доста разлики има в буксите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с БОСЕ обикновенна музика,без чейнджъри в жабката,без нищо само БНС-а,колоните и буфера в багажника но си свири всичко друго ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от форума доволен от тази обява и подробността на тази карта?
До колкото съм чел,със картата и всички други неща,върви и софтуера за обновяване?

https://www.olx.bg/ad/disk-za-navigatsiya-za-audi-karti-2017-promotsiya-audi-navigatsionen-ID6R4Ql.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не иска (кадърен и можещ) да ми отдели 10 минути да извадиме пинчето от тази зелена букса и да го преместим на новата - за да си стане всичко нормално?

 

п.п (1) Купувам и ОЕМ диск с нави от RNS-E за 2007 година да кажем,да си имам под ръка.

 

п.п (2) Никой нищо не казва за тая оферта от olx.bg и дали това е най-доброто?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има колеги тук във форума, които записват дискове за RNS-E и могата да ти осигурят актуалната версия (2017). Просто се свържи с тях.

По-стара карта не ти е нужна. 2007? Да не строиш машина на времето?

 

Пина се вади елементарно - часовникарски отверки / кламер / игла. Просто е нужно малко игра. Толкова пинове съм вадил и пренареждал по колата... Рядко нещо се опъва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път се пробвах с пиновете с какво ли не ама не ми е даденост - не се справих - незнам методиката ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изисква висше техническо... пробвай се втори път. Ако не стане - от третия опит винаги става ;)

Опитваш се да освободиш перцата докато рутинно подръпваш кабела рязко, но с умерена сила.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не изисква,просто е пипкава работа и не ми се рискуваше,понеже после ще трябва пък кабели да наставям :D

 

И значи сега като взема диска с навито с карта да кажем 2016-2017 в нея има и софтуер,който автоматично ще ъпдейтне и софта на навито до последна версия или бъркам?

И мога ли да съдя по това,че навито безпроблемно чете Аудио и МП3 дискове и оптиката е здрава и ще чете и ДВД-та с карта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната за сътоветния диск софтуерна версия се съдържа на диска, но ще се ъпдейтне единствено и само ако:

  • Версията на твоето RNS-E е по-ниска (през последните 3 или 4 години не е излизала нова версия, т.е. между напр. 2015 и 2017 няма промяна в софтуера)
  • Ъпдейта не е забранен от съответната настройка в RNS-E-то (по подразбиране разбира се ъпдейта е разрешен)

Това, че чете безпроблемно mp3 и аудио не е 100%-ва гаранция за напълно изрядна и чиста оптика. Най-малкото носителят е различен - нави-диска е двуслойно DVD.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Знам и Аз си помислих същото,че ДВД-то е двуслойно и ... може да има изненада.

По-памет версията на софта беше 0650 ... а навито е със сериен номер:  8E0 035 192 C

 

п.п Не мисля,че е пипано или с последен ъпдейт тъй като ...SDS липсва в тази версия ... както и логото за блутуут иконата но там четох,че е до кодинг,ккойто ще направя след като наглася въпросния пин на буксата.

 

Снимка се похвалим :D

 

038362041.jpg?r=0

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В руския/те форуми попаднах на това:
Audi RNS-E Firmware 660
Год выпуска: 2007
Системные требования: Писать под XP, под Vista не писать!!!
Язык интерфейса: Только английский
Описание: Прошивка блока навигации Audi RNS-E (A3, A4, TT, R8) для просмотра ТВ и ДВД в движении. Сделана на базе официальной прошивки 650, которая работает с навигационными дисками ДВД с 2006г выпуска. Также есть модуль SDS (голосовые команды). Еще потребуется прошивка 0080 и Ваг-ком для изменения установочных параметров блока RNS-E

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля някой ако може да ме насочи от кого или откъде да си купя диск за въпросното нави. Благодаря предварително.2a1d88f747e053dc484a674d781ab579.jpg

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам 0660 е хакната, неофициална версия.

 

SDS по принцип от завода се полага само на определени модели (последната буква от номера на RNS-E-то). Т.е. не бива да го очакваш като нещо по подразбиране, защото твоя модел не е със SDS.

И тук идва приложението на хакнатите софтуери... които го активират ;)

 

Но ти няма да можеш да се възползваш от него ако нямаш останалата част от инсталацията - (правилно вързан) микрофон, копче за гласови команди и т.н.

 

Аз съм със SDS на RNS-E, ако има въпроси стреляй.

@mitaka7717

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland - понеже не ти знам името ... имам всичко необходимо заводско,микрофон,блутуут,телефон,мулти волан - все.

Интересувах се дали ако сваля и успея да запиша този хак и успешно се ъпдейтне дали ще станат работите и дали няма да се пре..е нещо.

Или ако има колега от София със вече записан само ъпдейт на диск,да отдели време да ъпдейтнем и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш всичко... но почти ;)

SDS изисква връзка на микрофона директно към него, а не към Bluetooth модула ти, както предполагам е в момента (така е заводско на A3 8P).

Така дори да "отключиш" SDS на RNS-E, каката няма да те чува.

Прави се допълнително свързване на микрофона - още един повод да упражниш махането на пинове ;)

 

За хакването - не съм го правил лично, за това се въздържам от коментар. Напълно възможно е обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...