Jump to content

Ауди а4 1.9 тди тракане


Метко

Recommended Posts

1.9 тди колата я карах със смачкан картер и не качваше помпата масло при високи обороти светваше лампата ? от известно време започна да чука или трака пали си и върви нормално но тракането дразни дайте мнение .

Редактирано от Метко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за 1,9тди АФН или АВГ отвори капака на клапаните и провери повдигачите.Помпата прегледахте ли я при смяната на картера или поне някой от лагерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отзоваването☺ картера го свалих изправих го . Чукането  е от към буталата но какво точно може да е ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като свалиш картера се свалят и капачките на лагерите,ако нямаш ключ да ги стегнеш после,можеше поне с една отверка да ги напънеш и да ги пробваш за луфт.Най-вероятно са ти заминали лагерите на 1ви цилиндър,той е най-отдалечен от помпата,но това няма никакво значение понеже в най-благоприятния случай ще се сменят всичките,в по неблагоприятния сваляне на скоростна кутия,сваляне на колянов вал,шлайф на вала и ако има задрали буталата и шлайф на блока.
П.С Поне кажи кода на мотора дотук знаeм само,че е с железен картер,освен ако не си успял да изчукаш алуминиевия :D

Редактирано от Gostrex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Gostrex написа:

Ами като свалиш картера се свалят и капачките на лагерите,ако нямаш ключ да ги стегнеш после,можеше поне с една отверка да ги напънеш и да ги пробваш за луфт.Най-вероятно са ти заминали лагерите на 1ви цилиндър,той е най-отдалечен от помпата,но това няма никакво значение понеже в най-благоприятния случай ще се сменят всичките,в по неблагоприятния сваляне на скоростна кутия,сваляне на колянов вал,шлайф на вала и ако има задрали буталата и шлайф на блока.
П.С Поне кажи кода на мотора дотук знаeм само,че е с железен картер,освен ако не си успял да изчукаш алуминиевия :D

Преди 1 час, Passi написа:

Ти се ебаваш с нас.Той я карал без масло и сега пита какво тропа.:steinigung:

 

Just now, Метко написа:

 

Двигателя е 1.9 афн мисля да го карам така докато издържи иначе.ремонта ще ми излезне през носа ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си за шлайф на блока и коляновия вал направо търси двгиател втора ръка само буталата и сегментите минават 600лв,около 200лв за шлайф,труд,лагери на коляновия вал,гарнитури,ремък,други дреболии дето ще излязат по време на ремонта,абе 1500лв в най-оптимистичния случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм решил или нов двигател или карам докато може след това ще му мисля благодаря ви за отзивите ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш докато може въобще не го отваряй след това,последствията могат да се гледат само с образователна цел,стойноста на ремонта ще надхвърли всякакви разумни граници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Здравейте имам същия проблем ако може някой да помогне със снимки за кой болт става въпрос неразбираем може на Вайбър да ми прати човека с проблема който решил 0890510891 благодаря предварително спешно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...