Jump to content

Влага в багажника на Q7


HIFI

Recommended Posts

Здравейте,

колата ми си седи в гаражи и не бях обърнал внимание, че ако нощува на много обилен валеж после в багажника е влажно/мокро....

Знам, че има бая електроника точно там и шанса нещо да се прецака е голям. Иска ми се час по-скоро да отсраня проблема. Колата е с панорамен таван, но не тече от "люковете" тавана е сух и т.н.... накрая из нета намерих това -> 

 

 

Някой имал ли е такъв проблем, това помогнало ли е? Изобщо чистите ли, профилактирате ли си дренажите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега,

аз съм със същия панорамен таван. Веднъж ми се е появявал такъв теч и като се поразрових намерих това:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един се престраши :)

И в крайна сметка сам ли го оправи, после появявал ли се е пак проблема? 

Има ли профилактика, превантивно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнете си и другия капан - тапите на резервоарите под чистачките. Сложили едни маншони, които стават тапи като има малко боклук и се наводнява електрониката.

През кората под калника се бърка лесно - на няколко винта е. И от 2-те страни.

 

За тавана аз ги отпушвам с малко надуване с крачна помпа. Ама не много да не се "отпуши" другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си отремонтирах предните и преди 2 месеца отремонтирах и задните профилактично.Задните са по гадни но правят повече бели.Лятото извадих 4 шепи шума и борови иглички от под чистачките.Тези мизерии ми пличиниха главоболия с ABS-а.

И по двата проблема мога да помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е тоя мотор. Аз много съм се чудил къде е абс-а.

Да не е при спирачната помпа?

 

Ако е там ги признавам тия как са го завряли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа на ABS е на около 15 см от дъното но той е капсолован и на него влагата не му е проблем но влагата е проблем за моторчето на ABS .Над ABS има метална стойка хваната с 3 болта .На тази стоийка е сложен компа на колата.В общи линии е това.

Защо ме разпитваш колега толкова подробно?Когато имах проблема и питах във форума един "колега" ми отговори че "който има Q7 не си ремонтира сам колата."

Само да вметна че ремонта  на ABS ми излезе 0 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такова нещо, но това не беше отказ за помощ и си спомням и друго - че като не можеше да обевъздушиш ти помогнах с информация.

Имах предвид, че са малко тези с Q7, които си ги правят сами. Това е лошо, защото по-трудно се намира информация.

 

А питам, защото аз имам туарег и купето е същото. Като си махнах гадните тапи точно на дупката за изтичане имам нещо като букса, увита с изолирбанд. И не помръдва, или е затисната или не е букса.

Ще трябва да събера нерви някой ден да стигна до дъното да видя какво става.

 

Тия немци в сервиза какви ли не глупсти са вършили.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...