Jump to content

ABC изстива на дълъг път


The_Ancient

Recommended Posts

Ще започна с това, че колата загряваше и работеше нормално. Преди около две години ми монтираха газов инжекцион, след което и направиха обслужване: ремъци, ролки, водна помпа, термостат, промивка на охладителната система, смяна на антифриза с червен понеже имаше ръжда.

 

След известно време забелязах, че зимата, на дълъг път, когато карам по-бързо, пада температурата на охладителната течност и парното духа хладно. На градско колата държи 90 градуса и не мърда, парното си работи нормално, но на дълго изстива. Майсторът първо ми каза, че е от студеното време и от това, че нямам кора под двигателя. Впоследствие намерих кора, той я монтира, времето се постопли, но проблемът остана. Четох по други форуми, че би могло да е от дефектен термостат или температурен датчик. Като се прибера в България ще закарам колата при други майстори да я видят.

 

Моля посъветвайте ме от какво може да е проблема. Колата се кара предимно извънградско от майка ми, която е малко зиморничава и парното трябва да се оправи задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, The_Ancient said:

Четох по други форуми, че би могло да е от дефектен термостат или температурен датчик...

 

Щом и парното не работи както трябва не е датчик...

Смени пак термостата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...