Jump to content

Нови фарове или рециклиране на стари?


sweetlioo

Recommended Posts

От това е аз я минах процедурата. Подлагаш още малко гумена шайбичка, колкото ти е необходимо. Реглажа няма да ти се получи от първият път.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако някой търси биксенон моримото лупи тук има едни на тънка лайсна

https://www.facebook.com/marketplace/item/269061143787506/

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадени са тези.

Добре де,няма ли някой пич в България който да ги внася тези лупи (комплекти) на Моримото? Има интерес виждам и най-нормалното е да може да се види на място какво представлява този комплект,има ли си това което ти трябва (кабели,пластини) и да купуваш ако си ОК.

Сега поръчваш от някъде лупи,после търсиш кабели за преминаване за Н1 ламБи,после планки за закрепване поръчваш от следващия сайт и докато дойде всичко нужно и той свършил живота на таралясника...

И гледам има некви лупи 5-та генерация,7-ма генерация,някой ако му е ясно каква е разликата ще е хубаво да разясни малко.

Страхил Тошков има обява във форума и предлага такива услуги,но той разбирам отваря фара отпред при смяна на лупата,а аз искам да си спестя по възможност това отлепяне и повторно лепене после,колкото и добре да му се получава.

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пазарувал ли е от тук?

https://www.retrofitlab.com/en/audi-a4-b6-2001-2004-bi-xenon-mh1-halogen-headlights-1.html

Този комплект за би ксенон не е моримото,някакъв Aharon ксенон е и се чудя това или моримото е по-качествено и свети по-добре?

Виждам,че моримото е и по-евтино,но пък това е пълен комплект конкретно за А4 Б6

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фарки  VAN WEZEL дали кара някой,гледам нови са по-евтини и от ДЕПО и се чудя как са като качество?

https://www.autopower.bg/фар-van-wezel-audi-a4-avant-8e5-b6-1.9-tdi-0325961-g781c139-i11001713.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Темата е стара, но не и проблема и постоянния въпрос "нов или рециклиран". Карах с рециклирани фарове и си мислех, че имам що-годе приемлива светлина с нормални ламби. Докато една мацка не прескочи през тротоара и спря в левия ми фар. Решението беше ясно - нов фар. Какъв? Взех чисто нов TYC от разпродажба и днес го поставих. След което забелязах, че фактически имам само един фар. Без много приказки поръчах втори TYC и ще сменя и "здравия" оригинален VALEO, без изобщо да се замислям. Ще напомня, че TYC са тайвански и по качество на изработка са твърде близки до оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите оригинални фарове VALEO са рециклирани преди 3 години. Е, и? Ако колата ми беше по-млада с десетина години, не бих се  циганил, а просто бих си купил нови VALEO. Сега колата ми струва колкото чифт фарове и TYC са си съвсем на място. При това купени на много изгодни цени. Не бих сложил безименни китайски. Всеки да си прави сам сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aldygreen   ще видиш че тези на тик точно след 1 година ще светят като фас в мазе, също така има значение кой и къде ти е рециклирал оригиналните фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених и втория фар. Оригиналът вътре беше станал на юфка, въпреки че преди 3 години проводниците бяха съвсем добре. Самата пластмаса на стъклото е пожълтяла и никакво циклене не може да я избели. Не ми се занимава с глупости, животът е кратък. Стига сме робували на вещите. Сложих си новите фарове, пред които оригиналите приличат на стари патъци. И няма да се ровя да търся други вехтории (щото имам счупен фар), да преправям, да си губя времето и най-важното - през това време да не мога да си карам колата. А след година, живот и здраве,  може вместо фаровете да сменя колата. От мене толкоз по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз николко, но познавам няколко човека които са правили тази тъпотия да махнат оригиналните фарове и да сложат боклуците на тик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Достатъчно ми беше да прочета че си сравнявал фарове валео с депо и не си намерил разлика в светенето...

Редактирано от FEN_NA_TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм,ползвал съм,имам наблюдение,сравнявам и пиша в темата.

Ти си чул някъде нещо и също пишеш.Няма лошо,често се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм чул, а съм сравнявал фарове на депо и на тик, както казах познавам хора които са слагали въпросните фарове, и съм ги сравнявал с оригинални рециклирани фарове на мой коли, и това което съм го написал че не светят повече от година съм го наблюдавал на няколко коли на хора които познавам, и по конкретно става въпрос за фарове на Ауди А4 Б5 фейс, така че има разлика между това да съм чул както ти казваш, и това да съм го проверил и видял с очите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка на неоригинален фар на 1 година да видим как свети фас в мазе като имаш такъв опит. Ще бъде от полза за всички

Ако нямаш снимка - аз ще снимам,само колата трябва

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно видео, сравняващо DEPO и безименен китайски фар като нови и след  2.5 години експлоатация:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QB4aC5Rx6Ak

 

Коментарите са излишни.

 

 

Редактирано от aldygreen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...