Jump to content

Проблем с изгасването на автомобила А6 2,5 TDI Avant 1995г.


tzwete

Recommended Posts

Тази сутрин ми се включи алармата. Изключих я и запалих колата, поработи малко и като завъртях ключа и го извадих, колата продължи да работи. Дадох на задна скорост при ниски обороти и угасна, повторих процедурата и същото. На загасен двигател и ключ извън таблото, започват да светят лампи по таблото и да издава различни звуци. Извадих клемите на акумулатора и след известно време ги закачих отново, същия проблем. Тъй, като валя цяла нощ имам съмнение, че е дала накъсо някъде, моля някой да ми помогне, къде може да е станало това. Само да кажа, че при извадена букса на клемореда, прави същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клеморед.

Другия вариант е ако си бъзикал нещо по кабели... без да знаеш къде, какво...

Аз така на времето като сменях табло бях разменил едни кабели на други пинове на буксите (не помня кои) и колата не пожела да угасне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за клемореда. Карах на приятел същия кораб и не пожела да ми огасне като завъртях ключа. Мина през електричар и го отремонтираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2017 г. at 13:02, tzwete написа:

 Само да кажа, че при извадена букса на клемореда, прави същия проблем.

Защо всички се хванахте за този клеморед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем с една 1.8 т на С5,побърка ме тая кола,случайно отворих задната врата и колата изгасна,имаше оголени кабели, изолирах, и проблема изчезна.Нямам обяснение,а със сигурност има такова.Лампите също светеха на изваден ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, nedelcho_iliev написа:

Защо всички се хванахте за този клеморед?

Аз лично съм пропуснал последното изречение. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Avant-а има едни маншончета на 5тата врата, които губят еластичност и късат кабелите. Ето ти причина при задна да изгасне - от там минават кабелите за стоповете. Там може да е дала на късо и ако бушона също е окъсил - ето ти други бели.
Ето точно за какво иде реч: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...