Jump to content

A6 - 4F 225 или 233 коня


Recommended Posts

Здравейте колеги

Тази седмица ми предстои да си купя коля Ауди А6 2006-2007 година  3.0 TDI quattro

Незнам кое е по-добро.

Старите двигатели 2006г се водят 225 к.с

А дивгателите през 2007г се водят 233 к.с

Моля за съвет каква е разликата и кой дигател е по-добър.

търсих из форума и никъде не намерих такава тема ако има подобна моля да ме извините че се дублира.

 

Благодаря на всички отговорили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 233кс, по надежден и по добър както двигателя така и кутията , и аз имах тази дилема , и най накрая си взех 2.7 quattro  :D 

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече заради кутиите, имат адаптации и превключват по-бързо. При мотора, горните обтегачи са променени и уж издържат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутиите при BMK също имат адаптации. Това за превключването по-бързо се оправя с update.

Аз питам за някакви реални разлики - примерно:

1) Кутията при ASB е еди-каква-си. При нея за променени това и това.

2) ASB генерира повече к.с. защото това-и-това е подобрено/променено.

3)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Не съм много запознат със детайлите просто исках мнение кое да купя

Спрял съм се на едиа кола. Ходих карах я и ми предстой да я купя ако някой не ме разобеди в рамките на ден два.

Затова моля дайте повече инфо.

Разбрах от сервизната книжка че маслото на скоростната кутия е сменяно.

Също така разбрах че веригата със обтегачи не са сменяни и не трябвало да се сменят. Вярно ли е незнам не съм много наясно.

 

Също така има разлика и при 2,7 тди моторите през 2006 г са 163 к.с, а при 2007г са 180 к.с.

 

Аз съм за  3.0 TDI quattro  а двигатели , скорости и к.с незнам затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава кола най-добре в сервиз на обстоен преглед и четене на грешки, тестване на кутия и други такива. Макар и това да не е гаранция... Сервизната книжка - и там вярването не е задължително. Но да, една кола, ако е запазена, си личи.

От Бг ли е или чужбина? Ако е карана в БГ някой колега може да знае нещо за нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е закупен от Порше София с двама собственици до момента. Абсолютно гарантиран и доказуем пробег. Цялата сервизна история е била в официален сервиз на Ауди и след 2010 в Bosch Car Service Митвас

 

Цялата сервизна история на колата е там.

Казват километраж не е въртян

2006г - 290к

 

Редактирано от Yordanov_86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, Yordanov_86 said:

Благодаря за отговорите. Не съм много запознат със детайлите просто исках мнение кое да купя

Спрял съм се на едиа кола. Ходих карах я и ми предстой да я купя ако някой не ме разобеди в рамките на ден два.

Затова моля дайте повече инфо.

Разбрах от сервизната книжка че маслото на скоростната кутия е сменяно.

Също така разбрах че веригата със обтегачи не са сменяни и не трябвало да се сменят. Вярно ли е незнам не съм много наясно.

 

Също така има разлика и при 2,7 тди моторите през 2006 г са 163 к.с, а при 2007г са 180 к.с.

 

Аз съм за  3.0 TDI quattro  а двигатели , скорости и к.с незнам затова питам.

 

До колкото 2.7 , мотора 163 го има и 2007 , просто на някой е намален заради акцизните прагове на някой  държави. Аз лично съм с такав мотор и съм доволен, колата е взех само заради това че беше изключително запазена, в момента съм с чип и върви повече от стокова  тройка :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами  Щом не са сменяни вериги се приготви , мисля че на 300 или 360к  се сменят .    пожелавам ти успех  с избора  и да се похвалиш като я вземеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва тази смяна на вериги и обтегачи 

 

преди 11 минути, ivo.petkov написа:

Ами  Щом не са сменяни вериги се приготви , мисля че на 300 или 360к  се сменят .    пожелавам ти успех  с избора  и да се похвалиш като я вземеш :)

Колко струва тази смяна на вериги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...