Jump to content

dipped headlight/main beam headlight


r3z0n4t

Recommended Posts

Здравейте , откакто застудя (-2,-1,)...започна все по-често да ми изгасва десния фар....не мога да си обясня причината , след като ги спра и ги пусна пак...светва нормално.

По принцип десния фар  ми е сменян със нов ОРИГИНАЛЕН...започвам да се притеснявам понеже не е много хубаво да ги спирам и пускам често.

Някой имал ли е подобен проблем..???

...съмнява ме да не е крушката?

5E367E29-63D7-4DC7-8F41-3063A66D4C80.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да разменя крушките и да видя дали ще направи пак проблема...ако е на същия фар...значи е баласт-а , ако е на другия фар ...значи е крушката ....но все  ми се струва че ако е от крушката...тя няма и да светне отново :))

 

този трябва да стане?

 

https://www.lichtex.de/en/audi-a4-b8-8k-d3s-xenon-8k0941597c-w003t20171-headlight-ballast-xenus-replacement-for-mitsubishi-electric-8k0-941-597-c-8k0-941-597-c/a-99661543/

 

 

Редактирано от r3z0n4t
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като си станат на години крушките (ксенонови) се препоръчва покупка на 2 крушки, за да са им еднакви цветовете (температурата), а тази, която остава от колата да мине за резервна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Съгласен съм с теб...но въпроса е дали проблема е в крушката или баласт-а? :(

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дефект в баласта,може ли да се ремонтира?

Любопитно ми е , понеже не съм отварял такава "джажа" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще един глас за крушка. При мен беше същото, 2-3 месеца се оправяше с гасене и после тотално отказа

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Въпроса е след като ти е сменян фара с нов - окомплектован ли е бил, и това значи ли че е с нова крушка OEM, и всичко останало по него да е OEM.

Аз си сменях моите крушки с нови D3S  на Osram 6000K преди около месец. Преди време едната ми беше дефектирала и се наложи бърза подмяна и то погрешна с китайски боклуци Philips ! След това си ги подмених отново, както споменах и за сега всичко е O.K..  

И според мен е от крушката, но размяната на крушките не е толкова сложна, так че като я осъществиш, всичко ще се изясни. Ако е от баласта, то с никаква инсталирана крушка не би се получил положителен резултат.

Успех ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на S4 B6 имах подобен проблем. Замислете се обаче, че ако е крушка виднъж като загасне после няма логика да запали пак. Ако е баласт точно той може ту да сработва, ту да спира. При мен се оказа баласт в крайна сметка. Направи го веднъж два пъти лятото, после есента зачести и зимата се предаде. В случая колата беше на 11 години и нека не забравяме, че там няма дневни, а при B8 реално ако се кара лятото предимно градско много рядко пали ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с един глас за крушката ,миналата седмица минах по тоя път ,сутрин паля тя светва и след 10 секунди гасне и ми изпищява на дисплея същата грешка ,направо взех 2 нови D3S osram +20% и реших проблема ,отне ми около 20 мин. работа понеже не исках да свалям фаровете и е малко по голяма играта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги сваляйте целите фарове. Само махнете горните две еврейски звезди и разхлабете задните 2 и просто го дръпнете 10-15см напред. Не е нужно да го вадите целия и да го демонтирате. Така обаче просто ще имате едни 10-15см отзад свободни и ще е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.lunextechnology.eu/index.php/lunex-category/car-lights/109/xenon.html

 

Някой слагал ли е LUNEX? ...илии дали сте чували изобщо за тях? 

Мисля да ги пробвам..понеже живея в чужбина и за момента не ми се дават 150€ за крушки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ЧЕСТИТА КОЛЕДА !!! 

Би ли споделил на каква цена са тези крушки, и по-специално Xenon D3S (каквито са ти нужни може би и на теб) ?

Наистина тук в България се съмнявам някой да е чувал за тази фирма LUNEX.:nixweiss:. Но хубавото е че не са китайски производители-имитатори.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lunex ги намирам в Ebay 40€ двете

...но аз се замислям за OSRAM NIGHT BRAKER 89€ за брой ...иначе има и PHILIPS XTREME VISION GEN2 за 209€ двете :) Честита нова година :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета...проблема беше в крушката , както казахте.

Поръчах от extremebulbs_com в EBay 

Lunex Colour Match 4300k за 46.20€ комплекта със безплатна доставка до Финландия...освен че дойдоха за 5 дена...крушките се оказаха уникално добри..много добре светят и са на перфектна цена ;)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За съжаление ( не е да не съм го очаквал ) едната крушка издържа до вчерааа ;) 

Добре светеха ноооо , както всички знаем - качеството си има цена ;))

Чакам да дойдат OSRAM ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е че споделяш информация колега - поздравления. Тези Lunex ги задрасквам тотално и не само аз може би.Помислих си че за този цена няма как да са O.K., въпреки надеждно изглеждащия евро-екип публикуван в сайта им. 

Аз както споделих, за сега съм доволен от тези на OSRAM D3S  XENARC COOL BLUE INTENSE 6000 Kelvin. Един приятел си ги инсталира преди мен и получих мнение и инфо. за тях от него :zustimm:. Силно препоръчвам да смениш и двете крушки.

Желая ти успех !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат ли гаранция?

Абсолютно всеки производител има брак. Дори оСрам, тунгСрам и нашСрам.

Все пак в един завод ги правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...