Jump to content

Зареждане на акумулатор Exide Premium EA640


Recommended Posts

2 hours ago, SpeedyMan said:

Какво ви е мнението за това зариадно?: https://www.home-max.bg/zaryadno-ustrojstvo-hecht-2012/

Може ли да замести лидълското?

Ебати боклика е тФа. Арчи 62 вата но на изход имаме само 12 вата......50 вата загуби мани заеби:steinigung:

 

Вероятно става въпрос за грешка нейде....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 15 часа, nickgaidarov написа:

 

 

Пак скапаната мобилна версия.

Иначе, за зарядно за телефон е  идеално...:hilezh: 6V 500mA

Имам едно за навигация в запалката...по яко е, 2.1А 5.5V:hilezh:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/21/2017 at 10:12 AM, loshdancho said:

На мен ли ми отговаряш?!?!?

Оправдаваш максимата:

-Не е важно какво казваш, важното е да звучи умно....

Умният човек може да се направи на глупак, но глупакът да се направи на умен - едва ли, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, ти потвръждаваш написаното, особено последната му част.:flehan:

Щото въпроса ми беше свързан със силата на тока и свалянето на амперите посредством крушка някой трябваше да даде  формула и да направи изчисленията....ама ти си рупай де,  интересно ми е да ти чета глупостите. 

Сега остава да напишеш  принципа на действие на лампата в готварските котлони.... :hilezh:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава пиши коя крушка имаш предвид, а не просто "крушката". И тъй като дотогава в темата се споменаваше само обяснената от мен крушка, то написах обяснение за нея.

Извинявам се, но нямам гадателски способности, за да предвидя коя крушка имаш предвид...:hilezh:

А колкото до така уточнената вече крушка, думата имат запознатите - аз досега с такива, нека ги нарека "хитрини на дребно", не съм се занимавал.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами написал съм, на първата страница... Ставаше дума за зарядно с по-голям зареждащ ток от нужното.

Ама  "Божето" от Негован ме отсвири....

 

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, robobug said:

Аз само ще помоля НИТРО да сподели догодина колко е изкарал акумулатора след експеримента.

Няма проблем. Да сме живи дотогава. И пак казвам утре да рече да кръкне ( много ме кефи Врачанския диалект). Отивам и взимам чисто нов Ексайд пак като този и го клопвам във вечната здрава. Ако имаш нещо предвид че това зареждане ще повереди ще оценя съвета ти? Демек иам чувството че знаеш какво би било развитието ама се правиш на луТ. Както и да е най-много да иде на вторични.

Зарядното е вече при мен и утре го пускам да зарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зареждане на акумулатора ще го повреди горе-долу толкова, колкото ще ти повреди лаптопа преинсталирането на операционната система, ако след няколко години ползване е започнала да бъгва.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, loshdancho said:

Ами написал съм, на първата страница... Ставаше дума за зарядно с по-голям зареждащ ток от нужното.

Ама  "Божето" от Негован ме отсвири....

 

 

Повтори си молитвата отново и божията благодат може и да те огрее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А`ви заева у късопаметниците, не моете ли да четете.

Може ли с крушка  свързана успоредно, да се намали зареждащия ток. Ще падне ли  зареждащото напрежение? И ще има ли ефект от целата галимация на тънкачество.

 Примерно имаме 14.4 V и 8А. A  ни трябват 6А за 10%  от Аh на акумулатора.

Саа треа сметнеш кви ватове, колко ампера и ома да е круЖката, като предвидиш  покачващото се съпротивление на акумулатора... Щото да не се окаже, че през 2-часа треа да купувам крушки.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи единствено и само от това какво е зарядното. Ако е просто стабилизирано по напрежение да с крушка можеш да коригираш риска от прекалено голям ток. На мен ми се е налагало да го правя с един мъртвец акумулатор който исках да възкресявам но можех да го направя само с 20А-то ми зарядно и щеше да му дойде много густо резко.

При Ентелегентните зарядни общо взето няма да ти мине номера и само ще се ошашка зарядното. Но те така или иначе са доста слаби като ток.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, PESHO OT MARS said:

Ебати боклика е тФа. Арчи 62 вата но на изход имаме само 12 вата......50 вата загуби мани заеби:steinigung:

 

Вероятно става въпрос за грешка нейде....

Хмм... не загрява, вероятно е някаква пикова мощност, знам ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, разбира се.

От всички боязливи въпроси на колегата за мен е ясно, че досега той не само не е зареждал този акумулатор, но и едва ли въобще е зареждал някакъв.

Иначе и аз съм съгласен, че ако се стигне дотам един акумулатор да се наложи да се зарежда 5-6 пъти, то той отдавна е за боклука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че акумулаторът ще се зарежда за първи път.

По-ясно не мога да го напиша...:respekt:

Или може би те интересува с какъв заряден ток да стане зареждането?

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо - колегата ти отговори перфектно, а и аз допълних нещичко към отговора му.

А как - аз нищо не предлагам, защото хората отдавна са го измислили.

 

P.S. За пореден път имам чувството, че този форум е някаква скупщина от бавноразвиващи се, така че спирам да пиша и по тази тема.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не се карайте за глупости, купих си Лидълско зарядно и са чакам малко да пекне (може би чак понеделник), да го изкарам на терасата и да го заредя за 5-6 часа. Това е. Стария туч го носих на вилата преди малко и си става за един сериозен фитнес.

По темата - това ще му бъде второто зареждане от 3 години насам, ако въобще има някакво значение. И то профилактично, а не че е сдал багажа да уточня отново все пак.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали зарядното ще му сработи защитата и ще изключи да не би да го презаредя, смао това ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...