Jump to content

Счупена кобилица?


jery

Recommended Posts

Вчера по време на движение, чувам един звук тап тап тап, спирам отварям капака:huh:двигателя се опитваше да изкочи навън...Духа здраво във въздушния филтър! Закарах я леко и внимателно до гараж на колега в Пирдоп и продължихме с неговата кола до Копривщица - щот там банкет!

Давих мъката с питиета, :hilezh: днес на обяд в студа си запали и така тракаща си я прибрах в София! В сряда ще я отваря майстора за диагноза! 

Усетих, че загуби малко мощност, но и не я насилвах...милата! :zustimm:

Става въпрос за колата от подписа ми, BMM мотор, какво може да е?

А да, весели празници и никакви аварии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето проблема точно преди седмица проблема и при мен стана ( спукано легло на клапана)  БКД  . При мен се случи на място и същите признаци имах . Неравномерна работа , двигателя тресеше като ненивилирана стара пералня :D единия цилиндър го нямаше никъде.

20171220_122924.jpg

20171220_130958.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле мале, бах ти немските машини! :( Аз съм с по малко клапани и се надявам да не е същия проблем...надявам се да е повдигач:nixweiss:

Ще го ремонтираш или ще сменяш главата, колега? Неприятни Коледни подаръци, пфу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вал, повдигачи, лагери на вала, семеринг и гарнитура на капака на клапаните - всичко е на дреп! 

Баси, жигулите едно време ядяха така валовете, нали немска машина??? :(

IMG_20171227_141833VuiNNZVw7EhUathc0S8Y1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди тебе я е карал мърляч, и сувалка на NASA да беше, пак щеше да я съсипе.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След година,две да станат по масови в тоя раздел,ще стане по зле и от 8л. Като цяло не съм останал с впечатление,че тоя модел на ауди е издръжлив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, deox87 написа:

След година,две да станат по масови в тоя раздел,ще стане по зле и от 8л. 

И кое му е зле на 8L?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда счупен повдигач, лагерите на вала също са фира!

IMG-764e4bf9e9927837bcca6551bb488a9b-VYh

Този е следващият с по малка дупка:hilezh: Цвърчало е масло яко и явно старо или некачественно! 


IMG-38df4a5f36ce1e843e124ce5c8b9da48-VQl

@Germanecaa ти до къде я докара с твоя ремонт?

Редактирано от jery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, veselin velchev написа:

И кое му е зле на 8L?

Нищо, железни са, само големите километри са им е проблема.

Редактирано от deox87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен , набиха новия салник , нови гарнитури , гумички и т.н потопих главата всичко заспа.Да видим времето какво ще покаже !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27/12/2017 at 15:42, jery написа:

Вал, повдигачи, лагери на вала, семеринг и гарнитура на капака на клапаните - всичко е на дреп! 

Баси, жигулите едно време ядяха така валовете, нали немска машина??? :(

IMG_20171227_141833VuiNNZVw7EhUathc0S8Y1

 

И аз минах през същата история - вал, повдигачи, лагери, семеринги.. Питам майстора - бива ли на такава кола ремонт за толкоз пари, а той каза - "на тая кола това не е ремонт, а обслужване".. :D 2.0TDI BMM моторите имали кашкавалени валове и повдигачи. Интересното при мен беше, че нямаше никакви симптоми за износен вал - закарах колата на проверка, майстора я отвори да смени гарнитурата на капака на клапаните и о, чудо! Едната кобилица беше почти изчезнала, а тези на дюзите бяха като драни с флекс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята още като я купих го чувах това туфкане,  но недостатъчно опит,  ко да прайш... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма при мен завърши! Вчера взех колата и я поразходих до Витоша нагоре надолу, "мърка като коте" беше казал един колега:zustimm:

Загасих музиката за да чуя мотора...ми той не се чува тоя дизел:nixweiss:...брей, мноо съм доволен!

Хайде, до нови изненади! Слушайте го BMM-а като купувате, че явно им е слабо място!

 

Весели празници! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jery написа:

Слушайте го BMM-а като купувате, че явно им е слабо място!

 

 

Както ти писа колегата bsdnikolov вероятно преди теб колата е карана от някой нещастен мърляч,който не знае дори откъде се отваря предният капак,за да си погледне нивото на маслото.Затова нещата са стигнали до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, veselin velchev написа:

 някой нещастен мърляч,който не знае дори откъде се отваря предният капак

Това също е вариянт, не мога да споря по въпроса! :zustimm:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...