Jump to content

Извличане на ПИН на табло - Audi A3 1.9TDI


Iliyan_B

Recommended Posts

На 9/23/2018 at 10:08, evg_eni написа:

По принцип като опитам да се свържа с някои модул ми изписва 
Trying protocol KWP2000...
Diagnostic protocol KWP2000... и в този момент крашва програмата... защо ми търси kwp2000 при положение че с vcds виждам че модулите на колата работят с kwp 1281

 

Колега, в крайна сметка как успя да се свържеш с някои от модулите, или като смени таблото с VDO го нямаше този проблем (Trying protocol KWP2000)?

 

За по-новите версии на commander (5+) видях, че може да се избира с кой протокол да пробва, да се свърже с модула.

 

 

 

 

Редактирано от Krisko_A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никак. Не мисля че за командера има значение с какъв километраж си. При мен работят само специалните функции (четене на ecu и табло) и нищо друго. Но мен само това ме и интересува по принцип. Опитвах да редактирам kwp-port във tester.ini но без резултат. И в крайна сметка май се оказва че просто тези неща са налични при по новите коли с can. Пише си го в описанието:

Забележка:

Интерфейсът няма диагностични функции за автомобили по K шина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги имам кофти ситуация с vw bora 1.6 акл 99/00г километража издава багажа и трябва подмяна не разполагам с нужната техника и познания до толкова да се справя сам Моля ви за помощ  от Пловдив съм ще съм ви благодарен и признателен за помоща

Редактирано от xRAPTORx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам,че си от Пловдив.В Пазрджик има колега който може да ти помогне.Казва се Жоро Тошков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

Някой от Варна може ли да помогне да си изкарам пин кода на таблото за да си обуча още един ключ. Колата е 8L, Имам ваг ком и кабел за него, но разрах че ми трябва друга програма.

Ако има вариант да ползвам кабела от ваг ком и да си инсталирам програмата Х, ще е най лесно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@miro299 Трябва ти VAG Commander, не само програмата, но и кабела с нея. С кабела на VCDS няма да стане. Можеш да си вземеш от тук https://sklad66.com/cms/VAG-K-CAN-COMMANDER-Full-1.4.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А гаранцийка имат ли теЗ от оЕлЕкс-а, щото склададжиите като имах проблем с един кабел купен от тях, се погрижиха веднага да заработи, включително и след като му беше изтекла вече гаранцията.

ПП И в двата случая, проблема беше от задмониторното у-во.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е логиката да плащаш още 10 лева за гаранция на нещо което струва 35 лева, почти никога не се разваля и най-вероятно ще се ползва само веднъж?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT От ОЛХ поръчвах няколко пъти, не работеха. Дефектна партида може би. Отворих ги, не са запоили + и - на USB кабела, след запояване работят. Не мисля че някой който тепърва навлиза в нещата, ще го отвори да си го оправи сам.

Редактирано от ppireff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам синия VAG-COM KKL, VAG-Commander 1.4, синия ELM327, VAG-COM 11.11 и CARPROG. Всичко от OLX, никога не съм имал проблеми с нито един от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя също е от olx, не е сигурно обаче дали командера ще му е от полза на колегата, ако е със скапан джагер. аз до сега не съм имал успех да прочета този километраж през буксата, вече и не оптавам с този подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тоя кабел от ОЛХ в алиекпрес е 14.5лв. с доставката. Надявах се някой от Варна да помогне. Предпочитам да дам на някой парите да се почерпи от колкото да си купя кабела за еднократна употреба, ама май натам отиват нещата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам проблем със разчитането на едно табло на А3 8Р
Колата са и сваляли акумулатора да го зареждат таблото е влязло в safe
Закачам с VAG comander 1.4 но не се връзва с таблото , възможно ли е да е умряло нещо
Таблото е VDO

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за 8L колега, при 8p нещата са съвсем други и едва ли ще успееш да направиш нещо с този кабел. Може и да има шанс ако е от първите модели 04-05, но аз не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, понеже колата ми е иммо3, сложих табло от 2001 по етикетите, предполагам е също било иммо3, но на дигиталния часовник пише 1999г., най-вероятно е преправяно на иммо2. Как мога да го наглася, имам ваг ком, командер, тахо ?

Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Момчета, дайте някой от Враца или околностите, който може да ми извади пина на колата за да си направя още ключове, че в офиса ми е пълно с нови ключове и да си направя няколко бройки, че имам само един, пък ще почерпа нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

От Русе съм. Имам А3 8L. Поръчах си втори ключ. Успях да програмирам отключване и заключване, но имам нужда от помощ за имобилайзера. Нямам PIN, но бих искал да го знам.

Някой от Русе, който може да помогне.

Благодаря предварително.

Редактирано от zdamyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...