Jump to content

Смяна на Мотор


Recommended Posts

Здравейте колеги, имам една шантава идея имам ауди А4Б5 quattro но също така имам и мотор от ауди A8 W12 6.0 TDI  и искам да го сложа на купето на А4-ката това е възможно нали така :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че този мотор може да влезе във коша на Б5. Дори и да влезне, после такава кола е невъзможна за обслужване. Да не говорим за всички периферни части, които вървят с този огромен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V10 битурбо влиза в коша на А4 Б5 с доста преправяне, но влиза. W12-ката трябва да е по-къса и пак ще влезне. Въпросът е колко разправия и пари трябва да се хвърлят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм като ще си говорим за имагинерни проекти  на мен винаги ми е било интересно две 1.8Т-та ако се сложат както на онова бимото ТТ-то ако са със жило няма да е трудно напасването на дроселите ,ама какво правим с скоростите  доста клипчета има двумоторни таратайки не може да е толкова трудно. 
А иначе към автора на темата ако си го правиш с приятели(в което се съмнявам) ще ти отнеме много време и над 5К като се приема че имаш повече от един приятел и сте техничестки грамотни,и сте правили подобни неща преди. 

Редактирано от Gravito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/31/2017 at 15:58, Gravito написа:

Ммм като ще си говорим за имагинерни проекти  на мен винаги ми е било интересно две 1.8Т-та ако се сложат както на онова бимото ТТ-то ако са със жило няма да е трудно напасването на дроселите 

И аз съм го мислил това, но нещо голям филм ми се вижда :hilezh: Иначе, защо ли си мисля, че с 2 ел. дросела напасването ще бъде по-лесно... :nixweiss: а може и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално лесно е с жило, не знам кво ви е чудно?

Двете жила се връзват на един педал, обтягат се поравно и всичко става точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

W8  e най-големия мотор, който може да влезе в коша на B5. Но пък може да го имплантираш в C4 например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V8 влиза, а е по-голям на размери от W8, VR също влиза, а той не е от късите мотори. Шведи бяха сложили V10 и се движеше колата, но с къстъм рамка отпред за радиатори, фарове и броня.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...