Jump to content

Проверка и разпечатка на сервизна история


Denisx

Recommended Posts

Кое представителство на Порше има най-голяма вероятност да ми разпечата историята на колата? Разчетох се и се оказва, че много трудно дават информация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти я разпечата няма никое, освен ако нямаш човек там.

Иначе дават доста лесно информация, ако имаш талона на колата в себе си.

Ако си любезен може и по телефона да се навие някой да ти даде поне информация за километрите при последното влизане в представителство.

Като ти гледам подхода обаче леко се съмнявам да стане номера с телефона ;).

Пиши на @Evgeni K. и ще ти извади историята, срещу заплащане разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fifipaldi

Когато си продавах Д2ката, отидох до Порше Запад, без познати и т.н. Казах на човека, че искам да видя историята на колата, дадох му талона и даже се учуди, че толкова стара кола може да е сервизирана до 201x год. в представителство

Директно го попитах дали може да ми я разпечата, да си я имам при продажба и той каза, че няма никакъв проблем и да изчакам малко.

Отиде при негов колега, разпечата близо 80 страници по спомен и по живо по здраво си тръгнах.

Дори опитах да му дам пари да се почерпи, просто такова отношение не бях срещал отдавна, но твърдо ми бутна ръката и каза че това му е работата и той за това е там.

Това относно 1вото ти изречение и човека може да отиде да пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, krassi_110 написа:

 

Отиде при негов колега, разпечата близо 80 страници по спомен и по живо по здраво си тръгнах.

Дори опитах да му дам пари да се почерпи, просто такова отношение не бях срещал отдавна, но твърдо ми бутна ръката и каза че това му е работата и той за това е там.

Това относно 1вото ти изречение и човека може да отиде да пробва.

Няма право да ти я разпечатва, поне на запад е така, щото на всеки лист стои идентификационния номер на дилъра и от кой акаунт е влизано, а това както казах ist nicht erlaubt. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, fifipaldi said:

Да ти я разпечата няма никое, освен ако нямаш човек там.

Иначе дават доста лесно информация, ако имаш талона на колата в себе си.

Ако си любезен може и по телефона да се навие някой да ти даде поне информация за километрите при последното влизане в представителство.

Като ти гледам подхода обаче леко се съмнявам да стане номера с телефона ;).

Пиши на @Evgeni K. и ще ти извади историята, срещу заплащане разбира се.

 

Какво ми е на подхода? 

 

Все пак ходих, не искаха да я разпечатат понеже колата не е водена в България, но все пак ми казаха повечето важни неща. Ще се свържа с Евгени все пак, благодаря за препратката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@krassi_110 Възможно е, за това казах, че е до подход и до това на какъв човек ще случиш.

И на мен са ми казвали това, което каза и @moto_fan, че нямат право да я разпечатват (може и нарочно да казват така, не знам).

Иначе с талона в ръка и на място винаги ще дадат информация.

При @Denisx са си измислили друго оправдание явно.

Поне не ти ли казаха при последното влизане на колко километра е била?

 

За подхода се шегувах, но можеше да започнеш с Честита Нова година или здравейте поне :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърна ми монитора да си гледам колкото пожелая. За километрите не съм се съмнявал, докарал съм си я на ход от Германия току що излязла от гаранция и съм я взел от представителство. Но все пак искам да имам историята някъде. 

 

Като цяло ме интересуваше кога последно е сменено маслото на кутията. 

Редактирано от Denisx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Ясно.

Тогава мисля, че Евгени ще ти даде точно това, което ти трябва.

Ако колата е с S tronic и е току що излязла от гаранция маслото на кутията би трябвало да е сменяно през 60 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Във Варна категорично ми отказаха да получа информация за сервизна история.

 

А после получих и този мейл.

Уважаеми г-н Янев,

Във връзка с Ваше писмо до Audi AG бихме желали да Ви информираме, че според вътрешните правила на Audi AG информацията за сервизната история на даден автомобил се счита за лични данни.
Споделянето или разпространяването на подобна информация е изрично забранено.
Би следвало цялата сервизна история на автомобила да е отразена в сервизната книжка или в дигаталния сервизен план на автомобила.
При липса на подобни записи, моля да се обърнете към предишният собственик и набавите липсващите записи от него.

С уважение,

Калоян Касабов


Поздрави / Best regards
Kaloyan Kassabov

After Sales Manager
------------------------------------------------------------
Porsche BG EOOD
Business Park Sofia, Mladost 4
Building 7B, Floor 4
1766 Sofia, Bulgaria
------------------------------------------------------------
Tel: +359 2 8071 445
Fax : +359 2 8071 409
E-mail :kaloyan.kassabov@porschebulgaria.bg
www.volkswagen.bg
www.vw-lekotovarni.bg
www.audi.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае пич , нали тва сме написали и преди това. 

 Да не говорим ,че не уточняваш за ква кола става дума ,за твоя или просто си решил да питаш за някаква?!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях с колата и документите, и ми отказаха каквато и да е информация. писах мейл на германците, и след няколко дни получих този, който постнах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не дават информация вече никаква, дори и автомобилът да си е твой и да отидеш с голям, малък талон. Имат си разпоредба и я спазват за сега много стриктно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя свят не отива на добре.. считат сервизната история за ''лични данни'' на автомобила?? ..на МОЯТ автомобил??

Скоро може да ми забранят да си пускам съдомиялната всеки ден..да не се мъчи:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2017 бях в Порше запад и ми казаха най-любезно кога и за какво е влизала колата ми, аз си записах и това беше. Сега не знам дали има промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На ‎10‎.‎1‎.‎2020‎ г. at 13:01, rainman написа:

тоя свят не отива на добре.. считат сервизната история за ''лични данни'' на автомобила?? ..на МОЯТ автомобил??

Скоро може да ми забранят да си пускам съдомиялната всеки ден..да не се мъчи:)

........поредната простотия на някой администратор..... и това е изумувано от някой пишман юрист....в случая неправилно се интерпретира закона....да лични данни са но са лични за самия автомобил и никой няма право на достъп освен собственика на автомобила... който и да е той....при продажба съответно новия собственик който  е закупил актива /автомобила/  добива и правото на достъп, като  в същия този момент на продажба стария собственик следва да  загуби правото на достъп до информацията дори и за неща които до момента е извършил самия той, точно поради прекъснатата правна връзка с вещта /автомобила /

Най -вероятно някой купувач е получил информация за продаван автомобил и е отишъл при собственика  с претенции , че видиш ли тва си сменял онова си правил...и собственика се е ядосал от провалената сделка и хоп е осъдил дилъра /без значение кой е / съда правилно е заключил че дилъра е разпространил лични данни защото е точно така  /получилия информацията не е никакъв -купувач /....от там осъдения дилър разбрал -неразбрал за какво е осъден и бил тъпана...аман -заман лични данни било.. и всички папагали /подобни на него дилъри/...спрели да дават инфо без да вникнат кой кой е в цялата история... мноооого подобни истории има и в други частни и държавни и общински и банкови и всякакви  подобни структури...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако си си купил колата от тях и си я поддържал там е нормално да имаш достъп до данните, ама ако си взел някои милионник и искаш някой да ти покаже нещо, което е събирал и съхранявал с години на аванта не виждам логиката и аз.

По-скоро да го пуснат като някаква платена услуга, така и те ще залебят и хората ще са доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...