Jump to content

Къде зареждате гориво?


Georgi75

Recommended Posts

Здравейте колеги ,реших да открия тази тема,за да каже всеки в коя бензиностанция зарежда и имал ши е разлика в разхода и поведението на автомобила в сравнение с други бензиностанции.

Аз лично се шашнах днес.

Бях постнал преди време разход на 4.2TDI с отворен термостат. Разхода постоянно варираше над 20/100 , а зареждам само в еко защото си мислех ,че там горивото е качествено и сваля разхода.

Онзи ден се връщах от Айтос и на шел я заредих до горе. Разхода беше 10-11 със 200-220 км/ч.

Днес я заредих пак догоре , карах около 60 км и заредих пак догоре в шел. Събра 10 литра и нещо. 

Което е около 16/100 при нормално каране(тук-там настъпваш).

 

Разликата от еко и шел ми идва 4 литра градско.

 

При вас как е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много не вярвам.

И аз известно време зареждах на еко, не забелязвам да харчи повече, но се отказах, защото се оказа, че не им е много хубаво горивото.

 

Преди и сега зареждам на петрол и съм доволен. Не съм имал проблеми. Слагам и добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 години и половина карам аудито с нафта от ромпетрол само и проблеми нямам. Веднъж заредих на еко от скъпата нафта но колата заби муцуна и повече не повторих.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя разход не може да е реален с 200.... По скоро към 13-15 трябва да е....

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, nichirenshu написа:

Зареждам където ми падне, разлика няма. 

Само да попитам колегата от първият пост дали му харчи 14 с 260?

Колега 16 градско. Извънградско не знам колко ще гори при тази скорост. При 180-220 ми гори 11-12. От Айтос до София ми е изхабила около 40 литра ,беше малко над стрелката за половин резервоар като влезнах в София.

Иначе чри 260 и 280 постоянно ми пише 40 :D

Редактирано от Georgi75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро заредих в ромпетрол и разхода ми се държи нормално. От минималноте 18/100 при еко ,успях да я сваля на 13/100. При нормално каране ми гори 15-16/100. Върнах се в играта !! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От Магарешки,че е най-евтино.Даже видях на една касова бележка от аптеките му, че с нея  има още 5ст на литър отстъпка и другия път ще мина да си взема едни дъвки първо и тогава ще ходя да зареждам нафта :hilezh:

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Passi написа:

...Даже видях на една касова бележка от аптеките му, че с нея  има още 5ст на литър отстъпка ...

 

Дай разяснение малко повече де, не се стискай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на касовата бележка най-отдолу пишеше:С тази бележка получавате 5ст отстъпка на литър гориво.Не съм сигурен, че цитата е съвсем точен.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж не се ебавам и вие не ми вярвате.:icon_sad: Има и телефон за карти за отстъпка разлепени в аптеките ама не съм се обаждал.А забравих да кажа, че имаше срок от 2-3 дни след издаването на бележката в който важи отстъпката и после :flipoff:

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ве, ония карти от едно време дето ги издаваше аптекаря в началото, имат ли някакво значение в момента?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой зарежда ли на Кристал в кв.Обеля ,казаха ми че нафтата им е от Сакса ,което ако е вярно и не я кръстосват после би било супер ,защото цената е под 2лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Марешки - касовата бележка от аптеката важи 2 дни, отстъпката е 5ст. на литър и 7ст. ако заредиш над 100л. нафта.

Редактирано от storms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ZnaMC написа:

Някой зарежда ли на Кристал в кв.Обеля ,казаха ми че нафтата им е от Сакса ,което ако е вярно и не я кръстосват после би било супер ,защото цената е под 2лв

Аз зареждам там от около 3 години, също и мои приятели и засега проблеми няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Някой зарежда ли Shell V-Power дизел и той ли се води за най-добър или не е ясно? Аз слагам MaxxMotion или GDrive на Газпром. 
Има ли някакви карти за отстъпка на Шел или са само онези техните, с които трупаш смарт точки?
Заредих сега vpower дизел и доста ми харесва. Имам чувството, че Газпром са я поразвалили последната една година, преди това беше много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Някой знае ли каква е причината да затворят Газтрейд на 7-ми километър в София и на нейно място се появи Петрол? Малко ми е  жал за хубавата бензиностанция :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Магарешки зареждам, малко по икономична е колата отколкото в екото, може да си е боклук у Руска подлога ама явно не му е лошо горивото:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години зареждах Магарешка :hilezh:газ в Ахелой на път за морето и след излизането от бензиностанцията колата буквално умря,не можех да вдигна повече от 80-90км/ч. :wall:След 5-6км се отпуши и от тогава не съм стъпвал при него.:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...