Jump to content

LED DRL retrofit на Q7 2006


unicastbg

Recommended Posts

Здравейте колеги. Бързо търсене на такава тема не върна резултат, затова ще споделя как относително лесно смених крушките на дневните светлини със светодиодни такива. Колата е от 2006та с ксенон и халогенни дневни светлини.

Поръчах си такива крушки - https://m.ebay.com/itm/Backup-Bulb-White-DC-12V-Car-Tail-Light-1156-P21W-BA15S-Canbus-2835-SMD-15-LED-/152575556285?txnId=1646445250005

Инсталацията е много лесна - сваля се капачката отстрани на фара, крушката се изважда с цокъла чрез завъртане и самата крушка се вади пак с леко завъртане от цокъла.

След като сложих крушките, забелязах, че премигват през няколко секунди. Това е заради теста на колата за изгорели крушки - cold diagnostics. С VCDS се влиза в контролер 9 и се сменя 4-ти байт на "5". Което ще рече, че колата е оборудвана с ЛЕД дневни светлини.

С тази промяна не се губи функцията на фара да завива.

Друга промяна е, че при включени ксенони, светят и дневните светлини.

Рових се доста по английски форуми и от тук, от там успях да сглобя пъзела. Единствено завиването на фаровете беше загадка.

Дано съм бил полезен :)

 

 

_20180110_231021.JPG

_20180110_231111.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колега,тази опция дали ще сработи ако освен крушките горе във фара сложа и доло в дневните едни кит който има лед дневни и в същото време става и бягащ мигач?

Питам понеже се хванах с една преди фейса,преправена на фейс-стопове и дневни.Обаче рязали преправяли кабели,елементи разни които се опекли с времето и като разбутах всичко стана дроб.Възстанових инсталацията в заводски вид-горе да си е дневна а доло дневна и мигач(те бяха завъртяли мигача горе на мястото на дневната,а доло беше само лед лента за дневни).Така.Възстанових инсталацията,на мигачите сложих залъгалки,но на дневните колкото и залъгалки да оробвах все ми дава грешка за дневни светлини и trailer left/right rear light.Предполагам са заедно и затова.Та си мисля ако и се въведе това което ти казваш дали няма да стане работата без нужда от залъгалки?Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 10.01.2018 г. at 23:22, unicastbg написа:

Здравейте колеги. Бързо търсене на такава тема не върна резултат, затова ще споделя как относително лесно смених крушките на дневните светлини със светодиодни такива. Колата е от 2006та с ксенон и халогенни дневни светлини.

Поръчах си такива крушки - https://m.ebay.com/itm/Backup-Bulb-White-DC-12V-Car-Tail-Light-1156-P21W-BA15S-Canbus-2835-SMD-15-LED-/152575556285?txnId=1646445250005

Инсталацията е много лесна - сваля се капачката отстрани на фара, крушката се изважда с цокъла чрез завъртане и самата крушка се вади пак с леко завъртане от цокъла.

След като сложих крушките, забелязах, че премигват през няколко секунди. Това е заради теста на колата за изгорели крушки - cold diagnostics. С VCDS се влиза в контролер 9 и се сменя 4-ти байт на "5". Което ще рече, че колата е оборудвана с ЛЕД дневни светлини.

С тази промяна не се губи функцията на фара да завива.

Друга промяна е, че при включени ксенони, светят и дневните светлини.

Рових се доста по английски форуми и от тук, от там успях да сглобя пъзела. Единствено завиването на фаровете беше загадка.

Дано съм бил полезен :)

 

 

На 10.01.2018 г. at 23:22, unicastbg написа:

 

_20180110_231021.JPG

_20180110_231111.JPG

Колега при мен 4 байта не е отклонен ако можеш да ми помогнеш пиши ми на инс Xasanco02 благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...