Jump to content

2.4 тресене,


meaner2121

Recommended Posts

Здравейте,карам ауди а4 б5 2000г. с двигател 2.4 и при работа на свободна стелката на обортомера се движи леко и в копето се усеща леко тресене както и скоростният лост трепери.Сменил съм кабели,свещи обтегачите на веригите на валовете, колата закачена на компютър не дава грешки и ламбда сондите ми работят.Двигателя на губи мощност, не предърпва и замерената компресия на цилиндрите е почти еднаква на всички около 10.7.Обиколих доста майстори и без резултат! Моля за съдействие ! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,от това не зависи ли вьрвенето на колата и ускорението.. и двете са добре няма и прекьсване сьщо така . Вчера пробвах дали смуче от някьде вьздух двигателя и си е наред ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти се отрази на вървенето,трябва въглища да са се събрали в тоя дросел.Влияе на празния ход,получава се това треперене,което описваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Почистих дроселовата клапа, сьщо и стъпковия мотор въпреки че не бяха толкова мръсни и отново е същото нещо като преди. Нека ако някой се е сблъсквал с такова нещо на такъв мотор да помага с решение. Благодаря 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега здравей.

Не мога да ти помогна за твоя проблем.

Аз също имам проблем, но още не съм сигурен дали е от дросела, симптомите при мен са други.

Искам да те помоля да ми кажеш номера на твоя дросел, ако колата ти е с ръчни скорости.

Би ли погледнал моля те?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/10/2018 at 8:57 PM, meaner2121 said:

кьде по точно се намира този номер колега, след като вече е монтирана на колата ?

 

 

On 2/10/2018 at 8:57 PM, meaner2121 said:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го правеше същото и се оказа ,че свещите не съответстват на мотора.Сложих му иридиеви и "заспа".Сега работи доста по-"мазно" и закова стрелката на ниските.

Та провери си свещите все пак дали са за тоя двигател. И другият вариант е бобината. Може да е направила някоя микро пукнатина.

А на 2.4 къде му намери стъпково моторче колега?

Редактирано от drido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще погледна това колега.Иначе колата работи на малко под 800 оборота някъде около 700 -660 , това малко ми е странно, може ли през ваг ком да се бутне това и на какво е признак.Стъпковият мотор е  в самата кутия на дросела.Честно казано на този тип да се зацата стъпковият мотор е доста трудно,защото е изолиран добре.Моят беше като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...