Jump to content

Луфт и тракане


1ceman90

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

имам следния проблем: когато се шофирам с около 60-80км/ч започва едно зверско тресене и леко тракане. Усеща се от двигателя но не знам от къде точно идва. С автоматична скоростна кутия съм но пробвах да включа на неутрална в движение и тресенето изчезва. Като вдигна по-висока скорост и проблема изчезва. Като намаля и проблема пак изчезва. Също така като си сменях гумите и вдигнах колата на крик видях че има почти 180градуса завъртане на предните колела. Свързано ли е всичко това или са отделни проблеми? Също така на какво се дължи и какво мога да направя за да проверя от какво е? 

Благодаря ви предварително и се извинявам ако темата не е за този раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

много неща могат да бъдат, тампомни на двигател и/или скорости, криви джанти, карета, щом изчезва тресенето на N има и някаква вероятност за маховик.

Трябва да се погледне в сервиз.

И не е препоръчително да вкарваш на N в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей благодаря за отговора. 
За N знам че не трябва да се вкарва в движение но само за тест го направих. В сервиз на Ауди и WV говорят пълни глупости и се отказах да ходя при тях. Смених летни със зимни джанти и остава същия проблем. Започва тресене и тракане при скорост над 60км/ч. Спира като започвам да ускорявам и изчезва когато скорсотта е над 100км/ч. Също така този луфт на двете предни колела не мога да си обясня. Всяко колело почти на 180 градуса се завърта когато я вдигна на крик. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си сменил зимни/летни не значи, че не са криви ;).

Фланци да имаш случайно?

За луфта и 180-те градуса нещо не мога да те разбера изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sayer написа:

Явно има предвид хода на колелата в крайни позиции ляво-дясно. Което не може да е вярно. Поне аз така го разбирам. :lupe:

 

Да точно това. Извинявам се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...