Jump to content

Parking Brake Malfunction Audi A4 B8 2009


goodfella

Recommended Posts

Здравейте.

търсих много преди да се регистрирам за да създам темата, но не намерих информация за същия проблем като моя.

Когато натисна ключа изписва "Parking Brake Malfunction" и не пали. Преди няколко дни ми се случи същото и тръгнах да откачам акумулатора, но се сетих да пробвам да запаля с резервния ключ и стана. Карах я 3-4 дни без никакви проблеми, но тази сутрин се случи същото и не става нито с единия нито с другия ключ.

Подобна грешка ми е излизала веднъж когато изпуснах съединителя и загасна. Но просто извадих ключа и запалих наново, всичко след това си беше нормално.

В книжката пише че това било, когато автоматичното освобождаване на ръчната не работи и трябва да я освободя с натискане на копчето, но аз ръчната спирачка не съм я ползвал.

Много ще съм ви благодарен ако можете да ми помогнете.

Редактирано от goodfella
typo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ако изпише надписа както сте в колата, вадите ключа, заключвате и веднага отключвате отново и пали. Ако не излезе веднага ключа, изчакайте известно време. Както Райно писа, получава се интерференция от допълнителния имобилайзер. Поне така ми обясниха в Порше Запад. И при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Mного полезна тема същия проблем имах и аз + Steering system fault и се оказа от батерията на имобилайзера, странно е че и друг път е падала но без да ми даде грашки.

viber_изображение_2020-07-13_23-51-07.jpg

32.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...