Jump to content

Двете десни врати не се отварят отвън при отключване- Плевен


SoulPeace

Recommended Posts

Здравейте, двете десни врати на колата не се отварят след отключване отвън. Веднъж отворени отвътре, вече няма грижи.

 

Четох доста за проблема и горе долу ми е ясно, че идва от машинките за отключване.

 

Преди да дам една шепа пари за смяната им, ще ви помоля ако може да ме посъветвате какво мога сам да направя или да ме насочите към сервиз/човек които се занимава с подобно нещо в гр. Плевен.

 

Гледах цени за вяка брава от към 180 лева, дали има по-евтини на алтернативни марки?

 

Ще съм благодарен за всеки един съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят се и се ремонтират лесно и смяната им е безсмислена. Ако не можеш сам, потърси човек който е наясно.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, притеснява ме, че задната врата се чува отключване при натискане на бутона на ключа, а предната се чува нещо като жужене от ключалката. Дали става дума за горе долу един и същ проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се отворят ще се види, но при четирите ми брави проблема беше един и същ- нагорял колектор на едното електромоторче. Като стана студено и почнаха да не се отварят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Въпроса е да намеря човек в Плевен който да се навие да ги оправи. Ако някой може да ме насочи, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще повдигна темата - при мен в Англия (лявата) пасажерската врата първото отваряне трябва да е отвътре - след това няма проблем и отвън!

След всяко заключване 1-вото отваряне трябва да е отвътре и вече Почва да дразни !

Все още е студено и не ми свалят кори но съопли ли ще се налага

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема си е един и същ, въпроса е, че не знам аз за град Плевен към кого да се обърна да ги оправи. Не ми се вкарва в приключения сам да ги разглабям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я оправиш ще се радвам да кажеш къде, как и за колко :) Поздрави!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият проблем с двете задни врати, отказаха една по една. (не се отварят с централно отключване, след отваряне отвътре, са си ОК... до следващо заключване-отключване.) Според "майстор" трябва да сменя бравите. 

Някой знае ли в Бургас къде могат да ги оправят? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото четох, трябва да се отворят бравите и да се почисти нагар от моторчето, в по-голямата част от случайте. Повечето "майстори" направо сменят с нови, но имат оправяне.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително лесно, корите е проблема да не счупиш щипки. Има 2-3 видеа в youtube, разгледай

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се свалят корите и се вадят бравите. Трябва да знаеш обаче как да разделиш механичната от електрическата част. Там е опасното, не намерих никъде клип или снимки как става това. Учих са на моята си кола. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, plamen_iv70 написа:

Лесно се свалят корите и се вадят бравите. Трябва да знаеш обаче как да разделиш механичната от електрическата част. Там е опасното, не намерих никъде клип или снимки как става това. Учих са на моята си кола. :)

Ето малко налично видео, има и още!!! Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме ,че като разглобя бравата ще се разхвърчат разни дребни части и не знам дали ще мога да ги наредя,но съм решил следващия месец да се пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето едно клипче на разглобена брава. Понеже не го шпрехам испанския, може ли някой да каже къде какво трябва да се смаже и къде какво трябва да се почисти, че да се хвана в ръце някоя събота?

Редактирано от IliyanGeorgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отскоро имам този проблем с предна дясна. plamen_iv70 бравата от това клипче не е същата, но дали разглабянето имо нещо подобно? 

 

 

 

 

Редактирано от kosio86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма нищо общо. В първия клип е показана готова разделена , но не дават как става това. При мен първия път се получи на късмет. Следващите брави ставаше лесно вече. В първия клип на 40 секунда се виждат пластмасите които трябва да се разделят с плоска отверка, чрез натиск, не развиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...