Jump to content

Двете десни врати не се отварят отвън при отключване- Плевен


SoulPeace

Recommended Posts

On 2/2/2019 at 8:23 AM, antoniotto said:

Винаги лявото си е ляво и дясното дясно, гледано по посока на движението. Няма значение дали колата е с лява, или дясна дирекция.

Може да има объркване, ако се ползва като определение "шофьорска" и "пасажерска" врата.

Точно така е. След доста четене и гледане на клипове успях на един, на който поправя врата с десен волан, да разчета ОЕН кода

Т.е. при нормално с ляв волан дясната т.е пасажерската в нашия случай кода е 8J2837016A, съоетветно лявата шофьорска е накрая с 015. Вече поръчах от е-бей. Намерих за към 35 евро от ЮК. Има и китайски за няколко евро надолу но сякаш се нявам от Юк да дойде по-бързо от месец.  Има и само комплекти с моторчета китайски за по около 10 евро, но реших, че няма да губя време да се мъча, защото ми се стори че най сложната част е разделянето на механичната и ел. частта на клиповете с ремонт на такива брави. Иначе оригиналните брави си стоят по 110 евро и цената не е паднала. 

10 hours ago, Minkar said:

Здравейте,

 

При мен проблъмът се задълбочи и вече не се отварят двете задни врати, а при по дълъг престой не се отваря и шофьорската врата. Може ли да споделитие мнение. Говорех с мой познат и ми каза, че щом алармата работи едва ли са се опитвали да пипат колата.

Не се бави още дълго. Аз я бавя моата дясна вече 3та година, защото си казвам, че рядко ми трябва, но тази зима първо остана заключена без опция за отваряне ни отвън ни отвътре около седмица, а сега не се заключва пък. Това е явен признак, че проблема е от нагара по ротора но моторчето. Когато не се ползва дълго време спира да прави контакт, особенно в студено време се случва при първия път и след това когато му скимне. Когато се ползва се разработва по-молко, но ту работи, ту не. При мен тези 10-на дни имах гостенка и вратата се ползваше интензивно. Твоя проблем е явно същия и по-зле след като персистира при шофьорската врата. Чети нагоре, изгледай клиповете и си реши за себе си. В официалните сервизи целия ремонт е около 300 лева. Аз си пазя от преди 3 години офертата от Порше във Варна - 272 лв. Иначе както писах в предния пост сега поръчах от ибей за 35 евро с доставката ОЕМ вариант и ще пробвам да я поставя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифрата хич не е малка, има ли гаранция за работата?

Иначе мен ме интересува единствено колата да е заключена и защитена и не е проблем дори и да не отвори от никъде централното да си отворя с ключа

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бравата ти е за смяна втора употреба 50лв  аз имам същият проблем със задната врата и се каня да я направя в Плевен има добър майстор който прави ваг групата работи от кръговото на сторгозия на горе по баира за автокъщите в дясно Дарин се казва 0886 887816    0887531591

Редактирано от nerox66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.
Пасажерската врата ме дразни със същия проблем и сега се зачетох . Определено знам, че не бих се справил сам...

Дали може да ми препоръчате за Варна някой майстор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

При мен както писах по-напред в темата не се отварят двете задни и шофьорската врата. Сега от топлото дете задни се отварят вече, но за съжаление шофьорската си седи още заключена след като цъкна дистанционото. Това е доста странно защото шофьорската почна да прави проблеми последна и то сравнително скоро.

Сега не ми остава друго освен да чакам, че ще ми се оправи и шофьорската от топлото време. Гаранция ли е обаче че щом задните са се оправили от топлото, че ще се оправи и шофьорската

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам ще го имам предвид. Просто се надявам да ми се оправи и шофьорската и това да отиде като разход за късна есен когато пак ще стане студено.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги. От както съм взел колата (3г.), двете десни врати не се отваряха отвън и при движение много често се чуваше централното как си играе и заключва. Вчера дори блокира напълно и сега не мога да я отключа по никакъв начин, нито с централното, нито с механичния ключ. Дистанционното свети червено, когато натискам бутоните... Отидох да сменят батерията, защото като отворих дистанционното, видях че батерията е запоена за някаква пластина и не посмях да я махна аз. Ключарът ми каза, че дистанционното предава сигнал и не е от батериата, а евентуален проблем би могъл да е паднал акомулатор, което няма как да е, защото не е давало признаци и не е светило нищо - все пак възможно ли е? Или просто централното е приключило и трябва да се ремонтира. Какво бихте посъветвали да направя, преди да ги извикам на място?

Редактирано от IliyanGeorgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не мога да отключа колата изобщо по никакъв начин, за да го заредя... Влача го, защото пътувам из Европа постоянно (не с колата) и честно казано, когато съм тук ми е последната грижа, очевидно е било грешка. Но така или иначе, не виждам смисъл да дискутираме нещо, което няма как да върнем...

Сега трябва да дойде някой на място, но кой:

1. Ключар, който само да я отвори и евентуално да каже от какво.

2. Някой, който ремонтира централно заключване.

Съвет? Главно питам, защото може някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да даде насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не се отваря с ключа, ключар няма да успее също, викай електричар, да търси начин да подаде захранване някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, IliyanGeorgiev said:

В момента не мога да отключа колата изобщо по никакъв начин, за да го заредя... Влача го, защото пътувам из Европа постоянно (не с колата) и честно казано, когато съм тук ми е последната грижа, очевидно е било грешка. Но така или иначе, не виждам смисъл да дискутираме нещо, което няма как да върнем...

Сега трябва да дойде някой на място, но кой:

1. Ключар, който само да я отвори и евентуално да каже от какво.

2. Някой, който ремонтира централно заключване.

Съвет? Главно питам, защото може някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да даде насока.

Извикай ключар, той ще ти отвори колата. Предполагам бравата ти е за смяна/ремонт/ щом и механично не можеш да я отвориш. Ако ключаря не предлага услуга ремонт на брави, ако това е проблема на централното, можеш да питаш електричар. На мен в Бургас ми оправи електричар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги! Утре ще дойдат да ѝ подадат ток от някъде, за да видим къде аджеба е проблемът. Ако не забравя ще пиша за развитието, за да е в помощ на някой вбъдеще... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли начин за отварянето на предния капак,преди време карах Мерцедес 124 и му забравих включени фарове,но за жалост нямаше ключалки на вратите бяха с инфраред който естествено не работеше и се отваряше само с дистаанционно а акумулатор йок.Отворихме предния капак с една дълга 40 см отверка бъркайки в точно определено квадратче на решетката и бутайки отключващия механизъм откопчахме капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, отидох и си взех втория ключ и.... отключих с него. Като влязох в колата, запалих с този, който не искаше да отключи преди това. Сега работят и двата ключа, идея си нямам какво, защо и как се случи, но от тук на там, ако ще пътувам далеч, ще трябва да нося и двата ключа явно...

За подаването на ток е точно както plamen казва, по това което ми обясни и майстора. За щастие не ми се наложи тази интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...