Jump to content

RNS-E bluetooth набиране от навигацията


KPACEH

Recommended Posts

Здравейте

колата е А4 б7, навигацията е RNS-E

Имам мулти волан и цветен фис и стойка в подлакатника за нокиа 6230

Като си пусна гисиема :) връзвам се на Audi UHV 3053 и навигация издава сигнал за успешна връзка.

После виждам целия си указател на цветния фис, от там мога да скролвам, мога да набирам и да говоря.

Проблема се явава следния. На навито като отида на тел ми казва please insert sim card. Когато GSM  е синхронизиран на навито долу показва иконка SIM, но не показва иконката за обхвата. От тук следва другото, от навигацията не мога да набирам, но като ми звъннат вече тя си показва че ми званят и мога да вдигна или да затворя, набирането става само от волана и от цветния фис.

 

Взех си нокиа 6230 ей така за тест всичко тръгна вече мога да набирам от навито, НО въпроса е защо не мога през блутут.

Сега видях че на 77 канал където се намира и телефона има комфорт функция за rns-e high , която при мен е 0. Предполагам че ако я кодирам на 1 ще се случат нещата, НО като я обърна на 1 ми дава че е оут оф рендж. Проблема го дава само на тази функция.

 

Принципно видях в интернет че хората като си канектнат телефона по блутут долу им показва иконка сим и иконка за обхвата и вече им дава да си набират и от навито.

Прегледах и кодирането на навито, кодирано е за телефон с комфорт функция, за цветен фис и мултиволан. Което означава че поне от кодировка на навито няма проблем.

 

Има ли някой човечец дето да ми даде идея защо, не мога по блутут да набирам директно от навито , а само от фиса.

 

Много благодаря предварително изключително много се надявам някой да удари едно рамо.

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах това със сим-иконката и обхвата.

При мен когато телефона ми е свързан със навито посредством блутуут модула ми се появява иконка блутуут и сигнал.

Когато е телефона на стойката,само сигнал.

Честно казано винаги съм набирал през телефона когато е свързан със блутуут и от навито не съм пробвал но утре ако не забравя ще изпробвам това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих пробата:

1.Свързвам телефона с блутуут към навито.

2.Натискам в TEL и отивам в последно набрани или указателя.

3.Спирам върху някое име,натискам големия въртящ бутон и ми се изобразява розетката и в полето за номера е вече избрания от мен.

4.Натискам отдясно на големия бутон където пише DIAL и започва да си набира.

 

За мен всичко си е нормално,опитай тези стъпки,ако искаш снимай и клип да видим.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок ще го снимам. Точно това трябва стане и при мен, но дефакто не е така.

Като се вържа по блутут и дам тел на навито то ми казва инсърт сим и нищо не мога да правя. Мога да набирам от gsm-а и да ползвам навито само като хендсфрее като обажфането се вижда едиственно и само на цветния фис на навито не. Ако ми звъннат навито го показва и мога да вдигна от бутоните на навито.

Като вържа нокията в стойката вече ми показва розетката и мога да набирам от там , но през блутут мога само от цветния фис да набирам.

 

Довечера ще направя клипче да се види какво мога и какво не мога.

Ако имаш vcds можеш ли да видиш каква ти е кодировката на навито и на телефона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам VCDS и мога да погледна по късно в Telephone и Navigation какво излиза.

Дефакто като телефона е на стойката не можеш да свържеш личният ти телефон с блутуут,само по отделно.

Изчаквал ли си малко да видиш докато е свързан с блутуут дали няма да се самосинхронизира и като натиснеш вече TEL да ти се отваря розетката и всичко останало както е при стационарния телефон на стойката.

 

Какъв е ъпдейта на навито ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка 1

Тук се вижда закачената нокиата в стойката:

cb1e305304c9ba28.jpg

 

 

Снимка 2

Нави със закачена Нокиа

5f786cfabe9a95a5.jpg

 

Снимка 3

Нави със закачена Нокиа и единствените опции които се виждат

1a1f0e37f537d551.jpg

 

Снимка 4

Навито със разкачена Нокиа и закачен GSM по блутут

189024b19dcb38f3.jpg

 

Снимка 5

тук се вижда фиса от който мога да набирам и с нокиата и с блутут

b507da15625f8c8c.jpg

 

 

 

Така като е закачен блутута виждам указателя единственно и само на фиса а на навито се виждам снимка 4. Мога да набирам само през волана.

Когато е закачена нокията мога да набирам и от волана и от навито.

 

Въпроса е как да постигна да виждам и да набирам през блутут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

При мен не е така.

Искренно ти завиждам за стойката в подлакътника.

 

По темата,дай снимка на заготовката без телефона и адаптера.

Според мен е до кодировка но ... може и да има и друга причина.

Ще се опитам до края на деня,да ти дам кодингите от двата модула при мен.

Още един въпрос,ти личният телефон ли си закачаш на блутуута или свързваш с блутуут 6230-ката докато е на адаптера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай,това са мойте кодировки.

 

77 - Telephone

Soft. Coding: 0011822

 

37 - Navigation

Soft. Coding: 0321755

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До като е на адаптер нокията се връзва директно по кабел към навито, даже на нокията излиза една нарисувана количка на дисплея. Иначе отделно може и по блутут , но като я кликнеш на стойката директно комуникацията минава на кабел а връзката с блутут се прекъсва. Другото е че като нокоята е закачена на докинга, не можеш да се закачаш на блутут.

Снимка ще прикача след малко, както и довечера ще сваля кодингите на мойте карантии за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

870271.jpg870269.jpg870270.jpg

 

 

Сега както си и мислех реално проблема е 99 в тази 1ца която не мога да кодирам.

Прикачвам снимките на vcds и вече остава как да го направя.

 

Извън темата:

Optical Parking Aid  е наличен когато имаш и преден и заден парктроник и да показва зоните на навите нали. Защо аз съм само със заден.

 

 

870274.png870275.png

 

 

кодиране на телефона:

 

870276.png

870277.png870278.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парктроника не ти пречи да пробваш,туко виж само със заден става с кодировка.

А за телефона имам опасения но не мога да намеря сайта,в който се казваше самите адаптери какво подържат и до коя година,възможно е и самата заготовка да не е конфигурирана да подържа всички функции т.е нещо като по-стара версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм колата е 2005та, принципно е възможно да си прав. До колкото знам адаптера за блутута трябва да стой под шофиорската седалка. Ако лесно се вади мога да взема един за теста да видя е и ако не е някой покъртителна цифра де :)

Интересното е че в интернет съм виждал адатпери UHV 1ххх нещо си които бяха ок а  при мен е 3  нещо си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: Намерих го ... тука пише коя генерация какво подържа и на кои модели се монтира и т.н

 

http://www.audi.com.au/content/dam/ngw/product/technology/mobile_phone_integration/phone-adapter-list-with-adh-20150416.pdf

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси

По това което виждам, би трябвало всичко да си го потдържа без проблем. Тогава въпроса е защо ми дава грешка да го адаптирам за комфорт функция.

При теб когато се вързваш с блутута как ти го дава като устройство Audi UHV....

 

въпроса е да се кодира така 0011822

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е Audi UHV 2245 ... :lupe:

Възможно е блутуут модула ти да е по-стара ревизия и да не подържа толкоз функции.

Някъде имаше тема със серийните номера на модулите но за момента не я откривам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е UHV 8972 и си набирам директно от телефона и вдигам от навито.Тея дни ще пробвам от RNS-то.

А това с оптичния парктроник ще е много яко да се активира, но и аз съм само със заден.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красен,при мен на А4Б6 липсва телефон на стойката в подлакътника и ползвам gsm само през блутуута.На волана имам бутон R/T,който на някои gsm-mi ми изкарва номерата,а от други не.Когато натисна бутона със слушалката на волана пиука един път и мога да избирам гласово номерата,които съм запаметил предварително в колата.Така на практика не ти трябва тел в подлакътника.Иначе всичко друго е както си го описал.Ти нямаш ли бутон със слушалка на волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като махнеш и телефона и стойката от подлакътника - да останат само пин-овете както е на последната снимка на подлакътника. Ако пак не се получи опитай да кодираш с махнатата стойка - може RNS да разпознава, че има стойка за телефон и затова да не сработва само през Bluetooth.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимка 5 се вижда какъв е вошана и какви копчИта има.

 

Колкото до кодирането, пробвал съм да го направя със стойка и телефон, само със стойка без телефон, както и без нищо и пак не се получава. Удрям на греда както на снимката която съм показал. Много се нервя че не мога да подкарам, в крайна сметка е въпрос на една единица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пичове да раздвижа малко темата. Нямам никакво развитие. Удрям на греда с кодирането и толкоз.

Приемам сякакви идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се разкарва уикенда до ОМВ-Дупница заповядай да пощракам да видиме как,какво,къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...