Jump to content

ЯКО ТРЕСЕНЕ В КУПЕТО!!!


Berjo

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро си купих ауди а4 б6 2.5тди 163кс.

Имаше за смяна следните неща: десен тампон на двигател и тампон на скоростна кутия. Цялата кола се тресеше включително вътре и лоста

Сменихме ги, с нови естествено, на средна хубост от 200лв, като оригиналните са поне 280-300лв(на двигателя). 

ТРЕСЕНЕТО НЕ ИЗЧЕЗНА.

От какво може да тресе още?

 

Благодаря!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Berjo написа:

Ако е каре няма ли да е по време на движение? А то си тресе постоянно

Да,не разбрах,че е постоянно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, kolitooo said:

Само единия тампон на двигателя ли сменихте колега?

Ами имаше за смяна десен тампон на двигател и тампон скокростна кутия. Другите си бяха окей, сменихме само тези

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Левия тампон на мотора е с датчик.На диагностика трябва да покаже ако има проблем с него.Но има и друго-може механически да е заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните само оригинални. Всичко друго тресе и то яката. Това може би е една от малкото части по тази кола която няма алтернатива а си иска оригинални. Наскоро и аз сменях тампони. Доста търсих и разпитвах. И си взех оригинални накрая. Да доста пари са , но повярвай спестяваш доста и пари и нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4.02.2018 г. at 3:36 PM, kolitooo said:

Колега реши ли проблема

Смених тампоните. Но не с оригинални а от тези дето им викат средна хубост. 180лв този с датчика дето е. Но тресенето не спря.. Сега уж викат че е демфер... ремонта отива към 2000лв със съединителя ако се сменят заедно... дано да е от тампоните... да няма друга повреда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли различен шум при натиснат и отпуснат съединител,като гасиш има специфичен звук при заминал демпфер,обери луфта на педала с ръка и виж дали има потупване (ритане)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, flober9106 said:

Има ли различен шум при натиснат и отпуснат съединител

Ами като натисна съединителя вибрациите и тресенето не спира, но сякаш двигателят се отпуска. Част от шум се отделя.

Да кажем че нещо прави ррррттттррртттт - ето тия т-та изчезват, и остава само рррррр :D един вид така.

А останалото утре ще пробвам.

А и още нещо стана, мисля че единия цилиндър се мъчи да не работи както трябва. Това заради дюзата ли е?

И отделно от лявата глава чувам леко тракане като чакър чакър :D все едно повдигачите чукат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо това? Има различен шум при натиснат и отпуснат съединител :) както казах

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз го имам същото, но към момента след смяна на тампоните при мене 2 бяха заминали(ляв с датчик и на скоростната кутия) колата се успокои, но се оказа че тресенето не е било само от тампоните ами имам и 2 дюзи заминали.... та виж си ги и ти да не е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Тресенето се оказа от балансиращия вал в картера. Не е нито тампон нито демфер както се предполагаше. Сига вече трябва да се свали картера и да се провери дали веригата не е разхлабена. Ако е улегнала ще се сменя и вече трябва да спре тресенето! Информацията е на 1000% точна понеже я прегледаха в Порше Варна.

С това мисля да сложа край на темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не го вярвам това .. именно защото е прегледана в Порше.. Единствения начин да ида на сервиз в Порше е  , ако ми забие волана и немога да завия и се натреса в сервиза им .... (лично мнение) . Дано да е това проблема , но според мен не е. Сподели резултати , след интервенцията .
Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами .. все пак оторизиран сервиз.. бая пари отидоха за щателен преглед , но се надявам информацията им да е точна.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...