Jump to content

Къде да свържа лампите в краката


Marto7777

Recommended Posts

Здравейте.Колата фабрично няма ламби в краката, на седалките и корите.Комфорт модула също не поддържа светлни в краката.Обаче аз слагам седалки и кори, които са с лампички.Въпроса ми е къде да ги свържа за да светат като се отвори врата ? Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От плафона ще светят всички заедно,трябва от всяко микре на всяка брава което отговаря за индикацията за отворена врата,ако искаш да е както заводско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой кабел на вратите отговаря за това ? Предполагам само от един кабел трябва да го взема, а масата може от купето нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам схемите на модулите,помоли някой от колегите които се занимават с автомобилна електроника да ти ги даде,другият вариант е или директно от модула на вратата замерваш и виждаш какъв цвят е кабела и го търсиш след маншона в купето или от буксата на комфорт модула предполагам е под предната седалка.друго не се сещам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Marto7777 написа:

Кой кабел на вратите отговаря за това ? Предполагам само от един кабел трябва да го взема, а масата може от купето нали ?

Ако новите кори са с оригиналната си инсталация, осветлението под вратите и дръжките ще светне без да правиш нищо.

А колкото до тези в краката,ще трябва да пуснеш инсталация. И двата плафона взимат захранване (плюс) от бушон номер 2, а се управляват по минус от комфорт модула. Левия взима управляващ минус от 13-ти пин на черната 16 пинова букса в модул комфорта, а десния от 6-ти пин на същата тази букса в комфорт модула .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушон номер 2 е за Footwell lamps.Моята кола го нямаа, следователно и в бушониерата ще е празно там.Мога ли да го вържа на постоянен + ? И тоя минус към комфорт модула ще светне ли след като моя модул не поддържа footwell lamps ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще светне,но въпроса е да намериш правилният минусов сигнал,така че като отвориш дадена врата,да светне само за тази врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една схема в ЕЛСА за комфорт модула, която отговаря за Footwell lamps и предните ми излизат точно както @svoenraven е написал.Въпроса е че те си се видат и в схемата footwell lamps, а знам че моя модул не поддържа това, затова незнам дали ще светнат. Иначе и за задните намерих, там са пинове 14 и 5 на същата букса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Комфорт модула под шофьорската седалки ли се намира, понеже обмислям да слагам плафони. На коя букса трябва да се хване – за плафоните

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/201433-audi-a4-b7-аларма/page/2/&tab=comments#comment-2954518

Под седалката е модула.

Файл: conv sys моя/стр.9.

Комфорт модула трябва да подържа осветление в краката и да се кодира накрая.

Това са схеми за B7!

Редактирано от Patrokal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...