Jump to content

грешка TPMS


Pavel Noikov

Recommended Posts

Здравейте,

на компютъра ми изписва грешка тип TPMS, което до колкото разбирам е свързано с контрол или синхронизиране на налягането на гумите.Може ли някой да разясни за какво става въпрос и как да се реши проблема? Колата е ауди А4 2tdi 2013г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравей, колега виждам, че темата е стара и най-вероятно вече си се справил с проблема, но въпреки това реших да напиша за да може и другите да го прочетат когато имат подобен проблем. И така тази индикация наистина показва "проблем" разлика в налягането на гумите, обикновено се премахва с напомпване до еднаква степен всички гуми след това от менюто на MMI - CAR - Tyre pressure monitoring трябва да се запамети новата "вярна" стойност чрез "STORE TYRE PRESSURE" потвърждавате още веднъж и готово индикацията изгасва! Наздраве!

п.п. Забравих да спомена, че е добре автомобила при запаметяването да е спрян на равно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте! Зада не пущам нова тема, ще питам тук.Разбрах как се нулира (ресетва)системата от ММИ, но не разбрах ,мога ли от него да изключвам нацяло функцията?Идеята ми е да сложа други джанти без датчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сегашните джанти имам датчици на вентилите!Да разбирам ,че като ги махна тия джанти колата сама ще се, ,сети"че съм и сложил други джанти ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от подписа ли? Сигурно ли е че имаш  датчици, и дали колата ги засича?

Преди бях с Б8, нямаше датчици.

Сега съм с Б8 фейс, също няма датчици. И на двете коли ми е светкал TPMS.

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз съм със зимни 17 “ и явно имат датчици ,защото ми изписва предна лява примерно ,а като сложа 19” цяло лято ми пищи -check tyre pressure и трябва да го занулявам постоянно .Колата е В8

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В B8 няма система с датчици при винтилите, както напр. в B7. Изцяло се разчита на ABS сензорите при колелата, а системата е част от ABS модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вероятност изобщо да няма възможност за отчитане? Например активирано меню в mmi, но постоянно в сиво?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички ABS модули поддържат TPMS, явно някои ти е пуснал опцията, но модула не я поддържа или пък не е кодирана правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ама защо тогава като съм със зимните гуми не ми пищи нито веднъж, а като сложа летните и през 10 дена пищи

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

И на мен ми пищи през +-10 дни .. нови зимни гуми ,а на летните нито веднъж не ми е пискало!

много ме ядосва и постояно помпя и нулирам... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...