Jump to content

Интервенция предна броня А4 b5 към фейслифт


Kireto

Recommended Posts

Здравейте колеги! 

Не успях да намеря от търсачката инфо какво е нужно да се вземе за преминаване от обикновената броня към фейслифтовата. 

Колата  е 1998г. с AFN. 

Взех си фейсива броня, с халогените и водачите. 

Оказа  се, че въздуховода към кулера е друг. Набавих и него! 

Оказа се обаче, че и отворите на моите калници за закрепване на водачите на бронята, също са различни. 

Трябва да се сменят и калниците и подкалниците според мен(и без това мойте са загнили) от фейс-а,  за да се закрепи бронята. 

Калниците от фейс-а същите ли са като закрепване? Има ли модел с тесните лайсни от фейс?

Надявам се, темата да е полезна за всички, и да споделите! 

Редактирано от Kireto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калниците като закрепване са същите, но фейса имат и едни допълнителни планки, които държат калника в областта на мигача, а нямат къде да се монтират на префейс очиларката, но не е болка за умиране, става и без тях.

От фейса ти трябват и двата държача на бронята, които може да се монтират и на префейс калниците, но се дупчи и е малко тънка работа,трябва да се напасне точното място, а е трудно, както и да се направят квадратни отворите за пластмасовите вложки, така че най-добре е да си вземеш направо два фейс калника.

Няма тесни лайстни при фейса, махаш широките и лепиш старите от префейса, или ако ти се играе, взимаш целия пакет фейс лайстни и ги лЕпиш. Но ако нямаш "обезшумителен" пакет (допълнителните лайстни долу по вратите, над праговете), да знаеш, че не става да ги сложиш на префейс врати, няма ги отворите и държачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Проблема ми е точно противоположен на тази тема и не знам дали е за тук, но ще си го напиша. 

Колата е фейслифтовата, а имам броня която е пре фейс и искам да си я монтирам, но не става. Майстора каза, че не става. Какво е нужно да си набавя, за да стане. Вложих доста пари в тази броня вече и не ми се търси нова. Задължително ли е да сменям калници, за да стане префейсовата на моята кола? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай на тоя "майстор" един ластик, да се самообеси.

Трябват ти двата странични държача на калниците от префейс бронята, ако има възможност, направи си шаблон на отворите от префейс калниците, защото се налага да се дупчат фейсовите (и обратното също). Пробиваш отворите, местиш пластмасовите джаджи за фасонните болтове и т'ва е, готов си. Щракаш бронето и пеЙш.

Всичко друго като захвати е същото.

А да, има едни допълнителни планки при фейса, мисля трябваше да се махнат, то си се вижда ясно кое-какво-къде, когато се наложи бронята на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За преминаване на пре фейс броня на фейсова кола, нищо не се дупчи по калника, отворите си ги има, оригинално скрити зад кръгъл стикер.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...