Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено LPG гориво (АВТОГАЗ)?


1. Най-добъра е автогазта (LPG) в ... (динамика, разход, количество и т.н.) ?  

32 гласа

  1. 1. 1. Най-добъра е автогазта (LPG) в ... (динамика, разход, количество и т.н.) ?

    • Shell
      5
    • Rompetrol
      7
    • Gazprom
      1
    • Lukoil
      3
    • EKO
      12
    • OMV
      1
    • Petrol
      3


Recommended Posts

Пускам тема за алтернативното на бензина гориво, която да бъде обособена самостоятелно.

Ще е  интересно да се разбере, какви са наблюденията Ви, къде се предлага най-качествена автогаз (LPG) ?
Под качествена се има предвид: работа на двигателя, динамика, икономия и т.н .!

Забелязах, че в другата тема (за дизела), започнаха да се смесват мненията за дизел с тези за бензин (дано не се получи и тук).

Добавил съм и анкета, където съм поместил най- разпространените брандове.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва марешки .... при мен няма никаква разлика в разхода или работата на двигателя между шел, еко, лукойл, петрол и марешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що не сложи депутатина, не е ли "разпространен" достатъчно вече ^_^? Пълня само при аптекаря, няма абсолютно никаква разлика при работа на бензин и на газ. Доволен от аптекарската газь.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни минах над 3к на газ до Австрия и обратно, разлика никаква не открих с газта от чуждите бензиностанции. В България по "белите" бензиностанции не намирам никаква разлика. В София зареждам на ЕКО или Шел защото са ми удобни, разлика никаква.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам предимно от Марешки. Когато привъши и съм далеч от аптекаря зареждам в Газпром. Общо взето където и да заредя разлика не намирам и наливам от най-евтината, която не е от но нейм бензиностация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, robobug said:

Преди две седмици заредих на Петрол. Разходът 3 (три) литра нагоре!

В 45 литрова бутилка ми сипаха 44 литра.

На мен никога не са ми зареждали над 85 л на 100 л бутилка. Много хора виждам, че се оплакват от същото като теб от различни бензиностанции .... Като поразпитах, едни газаджии казаха, че може ограничителя нещо да не сработва (или от високото налягане при зареждане, или от кофти пистолет или самия ограничител или както там се нарича е почнал да се прецаква).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gaztrade или Rompetrol, като в Gaztrade на Цариградско има 7ст отстъпка при заредени над 20л. С Rompetrol има може би една идея по- добра динамика при същия разход. Gaztrade зареждат ОМВ и Еко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката в Газтрейд на Цариградско всеки ден и за всички ли важи? Сам ли си я искаш или автоматично си я слагаш?

 

Аз усещам значителна разлика, като сложа гръцка газ, дори от малка бензиностанция спрямо нашите.

 

Иначе най-много км съм минавал с газта от една малка бензиностанция във Варна, партньор на Ромпетрол, затова гласувам за тях - https://www.google.bg/maps/place/Бензиностанция+Бенита+Галата/@43.1646755,27.9308352,3a,32.7y,234.97h,94.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1seN3lTt5Bu3gqPVMXvex5yg!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x40a4510aba057fe5:0x5886651713978f14!8m2!3d43.1644125!4d27.9306351

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката в Газтрейд е всеки ден и при зареждане над 20л. Ако не, ти дават карта и пак имаш отстъпка и под 20 литра да сипеш.

 

С гръцка газ не съм забелязал никаква разлика. С румънската, по- добра динамика.

 

Тук на една малка газстанция на Самоковско, веднъж сипах 20 литра и жипа литна, но и разхода литна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съотношението динамика-разход е съпоставимо с това на бутан-пропан. Повече бутан - повече ряз , повече пропан по-нисък разход .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм видял автомобил, на който няма значение какво гориво му се сипва.

Но вероятно заради настройки не всички автомобили "харесват" едно и също гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките бензиностанции съм зареждал,без Газпром,все тая.Никаква разлика във вървеж и разход.Последно и на Марешки зареждам и там е същото.То и каква ли разлика да има като газта идва все от Нефтохима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газ откъм вървеж съм най-доволен от Круиз, тъпото е, че са доста малко. Следващите са Витогаз и Марешки. Разхода с тези трите ми е най-нисък. Иначе съм зареждал от всички изброени в анкетата, но наистина разлика не намирам и вървежа на колата осезаемо не беше на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 , добавям ЕКО и Круиз към горните 2 бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, защо съм посочил най- разпространените "брандове", а другите посочват в мненията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...