Jump to content

Скърцане на багажник A4 B5 sedan


dlozev

Recommended Posts

Здравейте, от около месец започна да се чува скърцане отзад в дясно.
С времето се увеличаваше... Случва се при дупки и павета основно. Днес натиснах самия капак на багажника и излиза, че е от него.
Има ли някой, който е имал същия проблем и как да бъде отстранен?

П.С. Порових из форума и интернет, но видях, че проблемите са при Avant, за Sedan не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си пантите на капака, ако трябвя да се регулират, и може да напръскаш уплътнението със силиконов шпрей, а пантите с ВД 40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз намотах  един слой изолирбанд  на П-образната планка към  която се закопчава  задната седалка, при мен от там скърцаше! И аз си мислех, че е от багажника. Успех и дано да е от там скърцането :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма да е от това... Тъй като ако натисна отзад-отстрани колата, не скърца, но разклатя ли я с натиск върху капака се чува скърцане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скърца ти окачването, най-вероятно някой от носачите и/или амортисьора, няма как затворен багажник на седан да скърца, освен ако не му е развалена ключалката  или пантите. Когато натиснеш по капака и се чуе скърцането, купето разклаща ли се, ако да, окачване.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се ясно, че е от багажника. Дори при лек натиск капака на багажника се чува скърцането, а дори при силно разклащане отстрани не се чува скърцане.
Днес ако успея ще направя видео.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с отворен багажник да я разклатиш, ако не скърца, значи е някъде в него проблема. Аз имах скърцане от заминал тампон на пружината. Беше се изместила пружината и триеше в металната шапка на амортисьора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги!

Намерих какъв е проблема и ще споделя, ако на някой друг му се случи.

На самия капак в двата края има 2 тампончета и едното идва малко по-дълго явно и се протърква в пласмасата долу.

Прикачам снимки.

IMG_20180305_151223.jpg

IMG_20180305_151231.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...