Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Колеги здравейте,

 

четох из форума относно проблеми с DVD устройството на навигацията, че в повечето мнения се препоръчва да се почисти с почистващ диск. Купих такъв и го пуснах на колата на жена ми, но ефекта беше нулев т.е. не мога да установя дали проблема е от самото устройство или от записа на диска. Миналата година след като записах навигацията диска уж го четеше, след едно пътуване по средата на пътя каза да вкарам двд-то и през целия път на отиване и връщане не тръгна повече. След това записах ново DVD само че на DVD-R и половин година работи без проблем. Преди няколко дни записах 2015 навигацията на DVD-R ... уж тръгна първоначално, но на 50 км от пътя каза да вкарам двд диск с навигация отново, след няколко минути борба вкарах стария диск който работеше миналата година, но нямаше ефект и с него не тръгна. Въпросите ми са два тъй като не мога да установя какъв е проблема: Дали самото у-во се е скапало вече и ако е така какъв е реда:

1. Почистване

2. смяна на оптика

3. ново у-во

 

или диска е кофти записан и ако има някой от Стара Загора с оригинална навигация макар и стара дали може да отдели 5 минути ако знае къде му е диска да я пробваме дали ще я разчете.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

някой пробвал ли е дали при комфорт модул с буква J ще работи затварянето на ел. багажника. Или трябва да се търси само съвместимите:

 

4F0907289B
4F0910289B
4F0910289L
4F0910289K

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@StanTanev Нещо не изнамирам снимки на 4-тата броня, но ето на третата и как приключиха нещата за нея :D Халогените, лайсната и решетките (без централната :)) също са афтърмаркет. Реално решетките оригинални са си евтини, но лайсните и халогените са неоправдано скъпи.

 

 

Quote

В смисъл от кой магазин си е поръчваш , имаш ли снимки да погледа как е с фейс броня ?

Edited 23 hours ago by VBI 

 

20160911_103645899_i_OS.jpg 20160911_104559436_i_OS.jpg 20161223_171631000_i_OS.jpg

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI pinned this topic

 

Супер е , доста повече и отива с тази броня. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не но трябва :D  Ако някой го е правил да сподели колко е играчка :( 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200-300 лева струва ,ня'ква джаджа. Изкарвате CD-то.. и се връзва някъде, но не съм много запознат. Просто го видях в на един приятел 4f-ката. Виси нещо, като зарядно и приема, както  aux така и usb вход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те интересува директно връзване, най-вероятно е това. Предполагам и при Босе-то ще работи също, но връзките ще са различни.

 

Вече с допълнително устройство по оптиката, било то AMI (Audi Music Interface) или някой китайлък (Dension и прочие) си се изкарват всякакви други входове - AUX, USB, Bluetooth, etc. Цените там варират от 200-300лв до 500-600лв, не че не може и повече да излезе, де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има аналогов тв тунер става още по брзо и евтино :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тв тунера има AUX1 и AUX2,от буксата на тунера се вадят пинове към чинчове и заспива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kainy написа:

Ако те интересува директно връзване, най-вероятно е това. Предполагам и при Босе-то ще работи също, но връзките ще са различни.

 

Вече с допълнително устройство по оптиката, било то AMI (Audi Music Interface) или някой китайлък (Dension и прочие) си се изкарват всякакви други входове - AUX, USB, Bluetooth, etc. Цените там варират от 200-300лв до 500-600лв, не че не може и повече да излезе, де :D

това пробвано ли е. Интересното е че споменават за FBAS входа, но той е само за видео... блазни ме да го пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и е за DSP, не за Bose, както и kainy спомена...не знам кой би го пробвал, да не думне усилвателя :)

Това го открих миналата седмица и до момента от зеленото меню съм си активирал aux, трябва да я закача и да направя кодинга, за да видя дали ще излезе като source - AUX, ако да, може да пробвам и кабеляка да го вържа. Ако не излезе, ще го мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

има ли някой колега от Пловдив, който може за бързо да ми пусне DRL, че вече за 3ти път ме спират,че фаровете не ми светили(при копче на позиция Auto) и малко ми писна да им обяснявам на полицаите. Фаровете са най-обикновените халогени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си от MMI настройките. Влизаш в CAR и там ще видиш DRL и ще цъкнеш отметката на ON.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

... и до момента от зеленото меню съм си активирал aux, трябва да я закача и да направя кодинга, за да видя дали ще излезе като source - AUX, ако да, може да пробвам и кабеляка да го вържа. Ако не излезе, ще го мисля...

Аз съм си активирал AUX портовете на TV tuner-a и се появяват в "Source" и работят. Може да се ползват за музика и видео (ако имаш ТВ тунер), но трябва да се прекарат кабелите до отпред или може да се слуша музика и директно от телефона. При мен реших за музика да ползвам FM transmiter с флашка - по-удобно е за ползване, а и не е нужно да се вади телефона и да му пада батерията докато се слуша музика. Също така отпада необходимостта от прекарване на кабелите от багажника до отпред. Замислил съм на AUX да закача някакъв Андроид плеър с безжична мишка (за дистанционно) по-нататък, който да излиза на дисплея на MMI. Към момента на видео входа от тунер-а съм си закачил камерата за заден ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, mili 75 написа:

Виж си от MMI настройките. Влизаш в CAR и там ще видиш DRL и ще цъкнеш отметката на ON.

 

Нямам такова на MMI настойките :/ фарът е възможно най-обикновеният, тоест няма онази лед лента в основата. Има ли как да се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Онази" лед лента е във фейсовите фарове. Какво означава "най-обикновеният"? Рефлексен, или с лупа (биксенон)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С рефлектори на габарита и късите/дългите (нямам никаква лупа). При тези drl как работи? Ще ми светят халогените? Което пак ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI, Ако споделя, че предният собственик, като е ходил в турция си е гледал телевизия, това дали ще рече, че имам този тв тунер? :D Относно този андройд, аз като че ли ми дойде доста добра идея. Ако мога да изкарам AUX букса, мога да вържа без проблем amazon echo или google home. Което ще рече, че с леки бутанки на телефона, щом влечеш в колата подаваш интернет на асистена и без проблем си говориш и си пускаш, каквато музика/видео или дори да питаш, какво е времето в китай. Идеята с андройд уствойството също е готина, мисля че по този начин, ще можеш да си буташ всичко на екрана и да гледаш видеа, навигации и т.н. Още по-лесното би било, един chromecast, който ще се управлява доста по-лесно. :) 

Редактирано от Doncho Indzhov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях питал преди време в темата дали някой е тествал echo колата или дали има, за да направим един тест :) и след това групова поръчка :) 

Колегата @sunshai е с тунер и закачени задна камера и андроид бокс, който управлява с безжични мишка и клавиатура и беше пускал видео как изглежда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е за малкото хора с тунери и control head с fbas :) те тунерите вече им паднаха цените ама окабеляването за антена е гадно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Doncho Indzhov написа:

@VBI, Ако споделя, че предният собственик, като е ходил в турция си е гледал телевизия...

Да, това би трябвало да значи че имаш ТВ тунер. Просто виж като натиснеш CD/TV копчето на MMI дали в Source ще се появи ТВ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...