Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

[mention=108609]djuni_ibiza[/mention] Внимавай с тоя Full metal да не си докараш някоя беля на глав ... колата ...
За 3 ти пореден път използвам тази дибавка, до сега само плюсове, като тази добавка удължава живота на маслото и вискозитета.

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли и има ли как да си стегна огледалото за обратно виждане, че само се сваля надолу явно се е разхлабило нещо ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 с каква система ти е колата? Базовата или Bose (high или low - големия или малкия усилвател в багажника). Ако си с базовата, не го мисли много и сложи сходни афтърмаркет. JBL или Pioneer ще са ок. Мисля, че трябва да са на 4 ома, но не съм сигурен. Ако си на Bose, по-добре си поръчай втора ръка от някъде или дай да ги ремонтират. Говорителите между low и high са взаимно заменими, нищо че едните са 4, а другите 8 ома (поне от low на high де, обратното не съм го пробвал :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 разгледай тази тема за дейтали

 

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/136602-Audi-A6-(C6)-Avant-power-amp-and-speaker-upgrade?highlight=stereo upgrade

 

Иначе размерите са:

предна врата - 1х6.5", 1х3" и 1х1"

задна врата - 1х6.5" и 1х1"

 

говорителя за телефона под предното стъкло не помня със сигурност какъв размер беше, ама май 4". Назад при аванта също не съм ги свалял и не знам размерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 


Защото гледах една а6-ца и в обявата пише, че не е фси. Пък съм и попадал на други такива, на които на двигателя не пише фси.
Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vr6-цата е стар мотор и го няма в а4 б7 и в а6 4ф, доколкото знам е в а3 8п и голфовете Р-ки... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще излъжа точно до коя година, но в първите 4F (мисля до 2006) се слага 3.2 без FSI. Същото го има и при 4.2 при А8, за А6 не съм сигурен, ама май пак имаше серия без FSI

 

Лично бих те посъветвал, ако ще взимаш бензин, да е 4.2. 3.2 е малко тромаво, а си харчи почти същото.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/29/2019 at 4:56 PM, kainy said:

@Vasil82 разгледай тази тема за дейтали

 

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/136602-Audi-A6-(C6)-Avant-power-amp-and-speaker-upgrade?highlight=stereo upgrade

 

Иначе размерите са:

предна врата - 1х6.5", 1х3" и 1х1"

задна врата - 1х6.5" и 1х1"

 

говорителя за телефона под предното стъкло не помня със сигурност какъв размер беше, ама май 4". Назад при аванта също не съм ги свалял и не знам размерите.

 

Аз съм се спрял на тези.

Само да питам какво имаш предвид под това горе в червеното? И под корите под прозорците в багажното ли има говорители?

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, kainy said:

Ще излъжа точно до коя година, но в първите 4F (мисля до 2006) се слага 3.2 без FSI. Същото го има и при 4.2 при А8, за А6 не съм сигурен, ама май пак имаше серия без FSI

 

Лично бих те посъветвал, ако ще взимаш бензин, да е 4.2. 3.2 е малко тромаво, а си харчи почти същото.

Мотора който слагат е 3.0 220кс от предното поколение, после го сменят с 3.2 фси. Няма мотор в а6 3.2 който не е фси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на задни накладки на 4ф трябва ли през VCDS да се вкарва дебелината на новите накладки като лри А8 D3 или съвсем нормално си се слагат новите без адаптация? Преди време (не знам колко точно, ще проверя утре) сменяха предни и задни дискове и накладки на АТЕ и задните са вече свършили (десен апарат даже стърже), предните имат още живот, защото не е светвала индикацията на таблото. Възможно ли е това да се дължи на неспазване на специфична процедура по смяната или просто задните свършват по-бързо (хич не ми се вярва, ама знае ли човек...)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите задните си ги хапна за 1 година или ~15000

на задните мисля няма индикация за износване. С vcds се разтварят апаратите мисля, някой друг да каже за адаптацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен задните си ги яде доста бързо,но равномерно от двете страни.Освен разстваряне и затваряне се правише някаква адаптация но без да вкарвам в мм колко са дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес след обяд както си пътувам по АМ Хемус за София и гледам лампата за коланите и еърбеците свети постоянно. Принципно вчера сутринта я карах на автомивка но все си мисля че щях да забележа ако свети. По скоро мисля се появи днес по време на път из наща "хубава" магистрала. Препоръчайте майстори за диагностика и евентуален ремонт.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно смяната на задните накладки,през диагностика пребираш буталата на ръчната и после на рака буташ цилиндрите в апаратите.

След смяна евентуално можеш през диагностика и да ги изпънеш,все едно си включил ръчната или като натиснеш бутона за ръчната спирачка.

Но няма нищо друго за въвеждане на нов размер на накладките и прочие.

Аз на моята отзад ги сменях не е сложна процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...