Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Съгласен съм, от интерес исках да го видя. Може би има разлика между 2g и 3g в менюто. В нета ми излизат само клипове на q7 2g mmi. А коректно ли е показаното на battery level с тези проценти за палене?  И  коректно ли е да зареждам акумулатора директно когато е свързан към колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.11.2019 г. at 12:08, mihailks написа:

Здравейте колеги,

 

забелязах, че не ми светят:

- врътките на въздуховодите и отпред и отзад

- копчетата около дисплея

- копчетата за ESP и парктроника

- амбиента на плафона и копчетата 

иначе копчетата си работят, дори и жълтата лампичка на парктроника свети, като се задейства.

всичко друго си свети като климатроника, селектора, сд-та, врати, седалки.

гледах за отделни бушони за тях, но не можах да намеря.

Някой да се е сблъсквал с проблема?

 

Поздрави,

Здравейте отново,

все още нямам развитие по проблема, но

да добавя, че след автомивка осветлението на всички копчета си работи за около ден и после пак тъмнина...

(до колкото знам, не ми влиза вода в купето и дренажите под стъклото съм ги чистил, нямам шибидах)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, OvivO написа:

хаха, ае ся да ви видим, дупета, кой има наистина full екстри :D

Факс! Да, факс от audi exclusive серията в задния подлакътник

@Manniakk: единствената, която навярно нямаш ;)

77067959_2552739304779103_89674117127979

 

има и други, ама тази бие по безполезност в 2019-та :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали [emoji16]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли каква е разликата в задните апарати между S6 и A6 при 330мм дискове? Предполагам е държача, но ако някой се е сблъсквал, ще ми е полезно.

 

По погрешка са ми поръчали задни дискове от S6, които са с 5мм по плитки на главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги сменяш обърни внимание на спирачните апарати. Ако заяждат или не се движат добре ги оправи преди новите дискове, защото вероятно ще ги изкривят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ако слагате ate power disk, не съчетавайте с ate ceramic серията, които не са керамични, но не цапат джантите с феродо. Нещо не се харесват power disk с ceramic и даже им го има официално на сайта. Power disk сами по себе си не са лоши, даже добри, но в каналчетата понякога влиза камъче.

 

@kainy: загуби се някъде, добре дошъл обратно :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, kainy написа:

Колеги, някой знае ли каква е разликата в задните апарати между S6 и A6 при 330мм дискове? Предполагам е държача, но ако някой се е сблъсквал, ще ми е полезно.

 

По-добре искай да ти сменят дисковете. Според ЕТКА освен държача и апарата с моторчето за ръчната е различен ...

Относно ATE power disk имам негативно мнение, но това беше при размер 288мм може при по-големите размери нещата да са ок ...

Просто някак си не ми се струва редно дисковете да изкарват колкото първия комплет накладки сложени на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не, като издръжливост са си ок, даже малко са износени за км, които им направих. 

Но да кажем задните накладки - ате нормална серия с нормални ате дискове - си ги яде за добър ден, горе долу веднъж годишно нови задни накладки, правя по 22 к някъде на година. Малко ми се струва, но е тежък шлеп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, P_PETKOV said:

 

По-добре искай да ти сменят дисковете. Според ЕТКА освен държача и апарата с моторчето за ръчната е различен ...

Относно ATE power disk имам негативно мнение, но това беше при размер 288мм може при по-големите размери нещата да са ок ...

Просто някак си не ми се струва редно дисковете да изкарват колкото първия комплет накладки сложени на тях.

 

За съжаление не могат да се върнат дисковете понеже са поръчвани от чужбина. Понеже момчето, което ми поръчва частите ми е приятел не искам да се вътри излишно с 500лв, ако мога да ги оползотворя.

 

Иначе дисковете и накладките са с идентични размери, с изключение на дълбочината на диска при шенкела, което предполагам е заради разлика в шенкела при S6. Самите челюсти освен ако нямат разлика във дупките за към държача, не са различни. Вече в мотора може да има разлика, понеже има няколко ревизии.

 

Реално в момента е достатъчно да сложа 6мм спейсър и ще си паснат, плюс евентуално болтове по-дълги .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай ето тези и приключвай с драмите. Вече ако си взел някакви по-джиджани дискове е друго.

Ако слагаш фланци задължително по-дълги болтове ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zimmerman Sport сложих отпред да ги сравня с АТЕ PowerDisc-a и останах доволен, затова взех от същите и за отзад. Иначе болтовете ми ги е ппръчал за S6 също и са си по-дългите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. дупчени ако не се бъркам де ... ми имах такива отзад и бяха с микропукнатини покрай отворите.

Смених маркучите отпреди отзад с "метални" и отзад сложих оригинални дискове и накладки.

Отпред съм също с перфорирани Zimmermann Sport като също имат микропукнатини.

В един момент ще изчезнат, понеже за там съм планувал ъпгрейд към двукомпонентни дискове за предните.

 

п.с. От малко ровене по чуждестранни форуми си направих извода, че сериозните фирми за спирачки и спирачни дискoве въобще не предлагат перфорирани такива или ако имат то казват, че не ги препоръчват за агресивно спиране.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да каже това от снимката какво е мотора е 3.0 tdi BMK, около него е "опушено". 

Благодаря предварително 

20191217_104921.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти онлайн етка там ще го намериш и слагай по малко снимки, че да се виждаt по-малко неща за да е по-лесно на който реши да ти помага ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.12.2019 г. at 10:42, EHKOB написа:

И аз вървя към дискове и ще трябва да разуча кои са добрите

 

Aко имаш бюджет може да пробваш TAROX или на по-приемливи цени M-TEC като за вторите има отзиви тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емиии tarox в размер 347мм са 320 евро без ДДС за два броя. Докато mtec са на много по приемлива цена грубо 160 евракис с ДДС в размер 347мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...