Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Колеги имам проблем със заключването/отключването на шофьорската врата от дистанционното. Само тя неиска да се заключва/отключва и трябва да го права ръчно с ключа. С ваг-ком ми дава грешка - 02115 - Locking unit for Central locking - 008 - Implausible signal. Номера на модула е 4f0 959 793R. Дали проблема е маханичен или софтуерен ? Трих грешката, но веднага след заключване грешката пак излиза. Въпреки това успя да се отключи/заключи 10ина пъти след изчистване на грешката въпреки че веднага я наби пак. След 2 часа обаче проблема пак се появи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Marto7777 написа:

Колеги имам проблем със заключването/отключването на шофьорската врата от дистанционното. Само тя неиска да се заключва/отключва и трябва да го права ръчно с ключа. С ваг-ком ми дава грешка - 02115 - Locking unit for Central locking - 008 - Implausible signal. Номера на модула е 4f0 959 793R. Дали проблема е маханичен или софтуерен ? Трих грешката, но веднага след заключване грешката пак излиза. Въпреки това успя да се отключи/заключи 10ина пъти след изчистване на грешката въпреки че веднага я наби пак. След 2 часа обаче проблема пак се появи. 

Проблема ти е в бравата ,или се ремонтира или нова :)

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В момента се занимавам със същото нещо . Опитвам се да извадя механизма без да свалям стъклото и рамката . Утре като има развитие ще споделя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, OvivO said:

и аз съм на 17'' и 225, 8J, цолажът едва ли играе роля в случая, по-скоро формата на джантата в най-вуншната ѝ част, както и големината на защитния борд/моделът на гумата. И аз мога да щракна. При мен се получи, че зимният комплект ме радват повече от летния, точно защото седят навънка към калника и го има този ефект с борда.

 

Bridgestone Blizzak LM005 225/55 R17

Джантите са 8Jx17 ET43 от А8, докато стандартните ми са 8Jx17 ET38. Тоест сега са 5mm навътре.

 

20200226_134503.jpg

20200226_084816.jpg

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи има значение и гумата и джантата, защото при еднакви широчини, може да стои и по-изпъкнало.

FE6D123A-CAD9-47FE-B0A1-DBE1DAA5B36C.thumb.jpeg.dc31634467a697a1b3a4210dbf60e2e6.jpeg

 

а така са масово, да кажем 205 на 6.5J

най-изпъкналата част на гумата е в средата на височината ѝ.

0B0F3423-A126-46E9-9A2D-BA5D77812BA4.jpeg.bf05a2c1b03c35216ec069989ae304a0.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да Ви попитам подариха ми хроматично огледало,  свързах го към сензора за дъжд,но като заключа колата диод на огледалото свети нормално ли е или има нещо сбъркано. Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT ами не е същото моето под бялата лайсна има и черна и не знам заедно ли слизат или черната остава на стъклото а и доста напъвах не се откача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана само с дърпане надолу държи се на 3 пластинки. Утре ще го снимам че сега не е при мен огледалото. А някой да сподели след заключване и "заспиване" на колата диода на огледалото  свети ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защото имам такова огледало в чекмеджето на бюрото си (не ме питайте защо :)) ето снимка:

 

IMG_3455.thumb.JPG.910846f2227c62d287bf143d65578b86.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/26/2020 at 2:25 PM, sunshai said:

Проблема ти е в бравата ,или се ремонтира или нова :)

 

Какъв точно и е проблема ? Ще я ремонтирам стига да знам какво точно и е. Гледах един клип, разглоби бравата и вътре при моторчетата изкъпа всичко със контактен спрей :D Това ли е решението на проблема ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли от какво може да не ми работи за чистачките service позицията през MMI?

 

Докато разглеждах и се опитвах да установя защо, правих тестовете във Wischer модула, видях, че имам две неактивирани опции. Цъкнах ги, но не виждам никаква промяна на дъжд.

Имах активно само Automatic parking, сега активирах Alternating Parking Position и Tear Wiping active - последното обирало последно капките по стъклото с още едно движение.

Може и да има промяна, но не забелязах тази сутрин в дъжда.

image0.jpeg

image1.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно искам да го сваля, за да видя има ли как да го направя да се движи по-стегнато, че сега само да го чукна и се премества. Дори без да го пипам по дупките чат пат се размества

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...