Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Може ли да се пусне опцията при заключване на колата огледалата сами да се прибират ? Гледах в клипчета по интернет, от скритото меню се пуска Mirrors след което трябва да излезнат в Locking опциите, обаче ги няма.Рестартирах MMI, но просто ги няма, а в скритото меню като влезна си е маркирано. Също дали може да се пусне като се включи задна да падат огледалата надолу или тази опция е само за коли с памет на седалките ? Тази е Фейслифт 2009 но няма памет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с прибирането на огледалата, щом не се появява в ММИ опцията да се прибират, значи няма да стане по лесния начин. За свалянето на огледалото при включване на задна, трябва врътката за настройка на огледалата да е в позиция надясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прибиране при фейс с кодинг няма ли да стане?

падане надолу на задна преди фейс е само с памет, фл - нямам идея.

преди фейса трябва смяна на модули и не си заслужава според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фейслифт си пада огледалото ако няма памет ама не точно така както ми се иска (ако е с памет би трябвало да пада доста повече или поне така беше на C5).

Автоматично прибиране на огледалата при закключване на колата до колкото съм чел няма.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, P_PETKOV написа:

Прибиране на огледалата до колкото съм чел няма.

Моята има,преди фейс е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коригирах се, прибирането си го има, но не и автоматично при заключване или при теб се прибират като заключиш колата ?

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навярно имаш модул от А8, някой я е правил. 

Ако пък мислиш, че не е така, това е доста интересно!

Интересно с какви версии на модулите си на вратите и комфорт модула като HW и SW?

П.П. да, говорим не за ръчно прибиране чрез въртене на бутона, а автоматично при заключване/отключвсне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Фейслифт 2009 година. Пробвал съм с копчето надясно и пак не пада дясното огледало като включа на задна.Пробвах ръчно да го дам надолу като е на задна, защото при Мерцеедс така се задава първия път, но тука нестана. Неиска да падне. 

Прибирането на огледалата при заключване по клипче гледах че от ММИ се влиза в секюрити менюто и се дава отметка на Mirror, след което трябва да излезне в Car Setup при Locking настройките, но дори след Рестарт на ММИ опцията не излиза.

 

Ето го самия КЛИП но в коментарите гледам, че и при доста други хора не излиза опцията в менютo Central Locking

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато си на задна и падне надолу - ръчно си го нагласяш в каква позиция точно да пада. 

Аз мисля, че му липсва кодинг с vcds, ако на фейслифт винаги има падането, дори без мемори на седалките.

някой, който разбира и има vcds, трябва да ти я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Marto7777 За падането на огледалото трябва да се кодира с VCDS. Eто тук има описание как става номера.

 

Tilting mirror on reverse
Standard coding: 52-Door Electr. Pass. → 07-Coding → +128 to original coding
Long coding: 52-Door Electr. Pass. → 07-Coding → Byte: 4 → Bit: 3 → Enable

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, OvivO написа:

когато си на задна и падне надолу - ръчно си го нагласяш в каква позиция точно да пада. 

Аз мисля, че му липсва кодинг с vcds, ако на фейслифт винаги има падането, дори без мемори на седалките.

някой, който разбира и има vcds, трябва да ти я погледне.

Потвърждавам,че при фейса падането си го има и без мемори на седалките.Само се кодира през VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги след като сложих хроматичното огледало вързах го според тази тема https://a6retrofits.com/a6-4f-automatic-dimming-mirror-retrofit/ ми набива грешка в battery manager 02256,а диода на огледалото не гасне като го откача грешката изчезва

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то нали взема захранването от сензора за дъжд пак ли ще иска кодиране. Гледах wiki-то ама не видях кодинг

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се сложи това огледало, задължително ли е и страничните огледала да са такива или не? Прочетох темата за ретрофита ама не ми стана ясно. И може ли и парт номер на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително моите не са затова се взема сигнала от датчика за дъжд но незнам защо при мен записва грешка и огледалото не заспива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...