Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Имаш изгоряла крушка на дневните светлини в левия фар и/или крушката на левия калник.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, взех втори комплект 17" джанти оригиналните за А5/S5 с 6-те лъча и борд. Сега търся летни гуми за тях и мисля да са 225/45 , но не съм сигурен дали със защитен борд или без. Иска ми се гумата да не стои с корем, а стената и да е максимално изпъната. Защитния борд помага ли за желаната визия или просто трябва да търся гума, чийто профил е проектиран да не образува толкова голям "корем"? Ако сте експериментирали с различни гуми и визии, споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси с борд,това е единственият начин да изглежда така,както искаш.Отделно е много полезен при паркиране от жена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е автоматично затваряне на багажника? Остана да се премахне СР, обаче се чудя ако не го махна, какво точно орязва като възможности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята да сложиш ел багажник и да  не махнеш CP :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, МИТАКА1654 написа:

Търси с борд,това е единственият начин да изглежда така,както искаш.Отделно е много полезен при паркиране от жена.

Винаги съм се чудел,как точно борда пази джантите,ама може и аз да не разбирам...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ще напиша е от опит с фабрична такава екстра и не е 100% меродавно.

Ако не махнеш ср, мисля няма да можеш да направиш адаптация. 

Адаптацията е нужна, защото двете машинки ще прилагат различна сила за отваряне-затваряне, защото пантите не са 100 % синхронизирани, освен това трябва да се адаптират в крайни положения.

Също мисля, че ще ти дадат грешка при първоначалното задействане, която грешка няма да можеш да изтриеш, ако не се махне СР. 

 

Относно гумите по-горе, на моята табелка пише, че гуми с размер 245/45/17 са допустими от производителя, какво ще рече ?

3 hours ago, kikson1979 said:

225/50/17 е оригиналният размер за гумите...

 

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грешка, освен тази за СР. Багажника си се отваря и затваря. Затова питам, защото ако трябва да дам 150 лв просто за да изчезне грешка, е няма нужда. Единствено от средното копче на дистанцията няма реакция, и ако след махане на СР пак няма, то зле похарчени пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/50 R17 е фабричен размер за 4Ф, което значи, че с такъв размер гуми, скоростомера ще отчита 100км/ч при движение със 100км/ч. Ако се сложат 225/45 R17, се явява разлика от 23мм с минус в диаметъра, което според калкулатора ще води до показание 104км/ч при движение със 100км/ч. Самия калкулатор дава, че разликата е извън допустимите граници и предполагам, че го дава така единствено заради разликата в показанието на скоростомера. Не виждам друга причина. Иначе за куатрото не би трябвало да има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, Gangbango said:

225/50 R17 е фабричен размер за 4Ф, което значи, че с такъв размер гуми, скоростомера ще отчита 100км/ч при движение със 100км/ч.

няма да е 100 по gps :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, venko74 написа:

Винаги съм се чудел,как точно борда пази джантите,ама може и аз да не разбирам...

 

Нагледно https://www.tyreleader.co.uk/tyres-advices/tyre-with-rim-protection

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислям се и сякаш по-притеснителното е в товарния индекс на фабричната гума и на тази, която искам да сложа. Фабричната гума я дават с индекс 97-98, а новата ще е с 91. По мои сметки в най-лошия случай ще натоварвам гумата с 90% от максималния и товар и 55% от максималната и скорост в един и същ момент (за гума 91Y). Чуденката е какво става като се влезне в някоя лоша дупка, с колко над тия 90% ще скочи и дали може това да пръсне гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да смачкаш бордовете и да изглежда мека. Това ми се е случвало на 4F с малък тегловен индекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gangbango: не си слагай гума с по-малко от 94 теглови. Гледай и да си е 97. При по-малък индекс гумите в края и борда ще се износват по-бързо. Колата си е тежка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 minutes ago, kpematop said:

Може да смачкаш бордовете и да изглежда мека. Това ми се е случвало на 4F с малък тегловен индекс.

Сложих Bridgestone T005 225/55 R17 с теглови индекс 101 и се води XL (подсилена гума с по-висок товарен индекс) на 2.4 атм и пак ми изглежда мека ... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, МИТАКА1654 написа:

 

 

На теория е така,но на практика джантата си става одрана,плюс липсващо парче от борда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи,в много случаи помага.Имам снимки от паркиране на жена ми,как борда се е допрял до бордюра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен гумите се карат само на 2.2 бара, за да не хвърлям шарнири и тампони, но гумата първоначално борда й беше прав, а после изглеждаше смачкан след един сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, МИТАКА1654 написа:

Зависи,в много случаи помага.Имам снимки от паркиране на жена ми,как борда се е допрял до бордюра.

Просто,ако беше без борд,нищо нямаше да е допряло,а ако беше малко по-близо до бордюра,щеше да липсва част от борда и джантата с драскотина.Поне това показва моят опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Evgeni K. написа:

Няма грешка, освен тази за СР. Багажника си се отваря и затваря. Затова питам, защото ако трябва да дам 150 лв просто за да изчезне грешка, е няма нужда. Единствено от средното копче на дистанцията няма реакция, и ако след махане на СР пак няма, то зле похарчени пари.

Миналата година си монтирах ел багажник на Аванта,и багажника работеше само когато колата не е на контакт,отидох до Порше Пловдив за  CP и след това вече всичко е наред...На теб отваря ли ти се багажника когато колата  е запалена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал. А от дистанционното как е положението? 

Не съм монтирал копчето на шофьорската врата , нямам и намерение. Ти от там ли пробваше?

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...