Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Аз си смених амортисьорите сам, за 25 лв. Толкова струваха скобите от zimber tools. Отнема около 20-на минути на страна. Така че тия с 500-тинте лева може да върват у лево и да пасат тревата на банкета.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ръчната !!! пробвах днес 
при мен тръгва само съа закопчан колан - според мен няма значение колко време си държал копчето нагоре все си тръгва 

и има едно освобождаване звука е като от чоп на пружина и колата лашва напред силно (поради тази причина опцията не я ползвам много много) При Вас така ли е?
но поне разбрах защо някой път тръгва друг път не :) заради колана :)
пак ще пробвам за задържането защото имам едно съмнение пробвах със задържането докато бях на светофара и светна зелено та трябваше да тръгна  (около 3 сек.)

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/28/2020 at 12:24 AM, OvivO said:

на нашите шлепове за седан колко му дават макс килограми на покрива с кутия/велобагажници? Намерих някъде 100кг

100 кг е, навсякъде срещнах само тази стойност - 100 кг включва всичко от багажници, колани и каквото друго има на покрива.

 

за ръчната аз все едно имам само един режим на ръчна - независимо колко я задържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на оригиналните греди пише колко те носят и с колко трябва да се товари покрива (Dachlast на немски) ли? Проверих на много места и си е 100кг за авант и седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO @P_PETKOV @ники 125кс. 

Освен Dachlast гледайте и максималната скорост на движение в зависимост от товара. И аз в момента съм на тая тема и просто да знаете има няколко версии на Инструкциите за употреба за един и същ модел. Това поне при Thule де.

Конкретно на Thule 9583 в едната версия пише max 130 km/h само с греди, а на другата снимката е друга и там с плоскост за товар е max 80 km/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туле даже не мисля, че се обвързват със скорост, за да не носят отговорност, а 130 е препоръчителна

с кутия туле съм перкал и със 160 без никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попитам имаше някой, който реставрираше фарове. Интересува ме за смяна на стъклото на фара, защото е счупено, фара е за Мерцедес CLA 2018. Някой ако се сеща за такъв човек моля за кординати. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, OvivO said:

туле даже не мисля, че се обвързват със скорост, за да не носят отговорност, а 130 е препоръчителна

с кутия туле съм перкал и със 160 без никакви проблеми

 

И при HAKR го има. В User manual-а дават това:

В интерес на безопасността на движението винаги съобразявайте управлениетона автомобила със състоянието и особеностите на пътното платно, както и съсс коростта на движение в местата, където няма ограничение, не превишавайте скоростта над 130 км/ч. Пътуването с висока скорост може да предизвика шум от съпротивлението на въздуха.

 

Ето от Thule-то:

 

 

Thule.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласих се, че си казват макс 130 км/ч

добре е да се спазват, със сигурност.

Един приятел с три колела на покрива е карал със 180 и пак е нямало проблем, но е опасно. 
Аз си карам с кутия по ограниченията, но съм вдигал и 160 за периоди и също бе ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсните ми долу на вратите са се усмихнали (раздули) доста и се чудя какво да ги правя. Чета, че някои изчистват метала отвътре и ги лепят, но при някои става добре, а при други след известно време пак се разлепват и раздуват.

 

В този ред на мисли стават ли долни лайсни на вратите от фейслифт (тези с металната лайсна отгоре) на първите 4Ф-ки (2005г.)? Също така стават ли лайсни от Алроуд 4Ф (сиви малко изпъкнали)? Да знам какво да търся или да се занимавам да правя моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си ги правил на предишната кола, чрез изчистване на метала, но сега ако трябваше да правия нещо бих си взел такива:

https://www.ebay.com/itm/AUDI-A6-C6-4F-S6-S-LINE-LOOK-SIDE-BLADES-DOOR-BLADES-DOOR-BAR-NEW-4-pcs/322394789228?hash=item4b103a156c:g:Jt8AAOSwnHZYf4TN

 

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези изглеждат добре и цената им е супер защото са нови, но заради корона вируса ще е много бавна доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...