Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

5x112, ЕТ25(по-навън ще е) до 45, като заводски клонят към 45, J (широчина) = 7.5, 8 - колкото е по-широка, ще седи по-навън и е по-красиво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gamzoff написа:

Ок. Благодаря. А какви ще са подходящи?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Освен което е написал колегата, гледай да с с точен централен отвор 57,1, защото с по-голям и втулки много често стават вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да знае каква му е целта с тези джанти, че аз, когато си купувах преди 3 години за шлепа, знаех за параметрите, но не и как те точно имат пряко влияние върху визията на колата с джантите, както и на монтираните гуми върху тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт нещата са комплексни ... ама пък за това с малко ровене в интернет доста от моделите джанти могат да се видят как седят на A6 4F (говоря за оригинални джанти де) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са пример. Оригинални от А5. Ако ги гледаш сложени на А5-цата са грозни та грозни, но на А6 стоят доста добре. Изнасят доволно, все пак ЕТ28. Иначе моя личен фаворит за джанта е Tomason TN1. 

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за джанти няма едно мнение, така че той наистина трябва да знае какво търси и какъв ефект. 

Моите са оригинални и много си ги харесвам, но седят навътре и можеше да са по-голямо J...

 

Tomason TN1 са супер, но и TN4 не са никак зле ;)

1F44593E-847B-4A9D-9949-9A442417B1FD.thumb.jpeg.a67d6cbb8c842c4746fd520959db4223.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Gangbango написа:

 Оригинални от А5.  на А6 стоят доста добре. Изнасят доволно, все пак ЕТ28

При мен е точно същата история.

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде пък този измислен размер 205 60 16. Тая кола не може с такива тесни гуми, че и на 60 високи. Ще се люля здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ремонтирал ли си е сам вихровите клапи на 2.7/3.0тди. От едната страна има ясно изразен луфт и колтата започна да дава грешки. Моторчетата са като нови. Мисля да купя ремонтен комплект от тези в OLX, имате ли някакви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така я купихме колата с този размер. Да кажа добре се държи на пътя. На тези оригиналните джанти с които съм ще може ли да се сложат въпросните 225/55/16 това за зимни говоря или няма значение, защото сега търсим зимни?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай едни 18ки страшна визия придобива.
А за размерите виж си лепенката на шофьорската врата.
кои са най подходящи за колата там е най достоверно.eb53d25533b7e708ff4a79e706e4695d.jpg
Това е от моята.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 16 нищо няма. Утре ще видя, преди време бях гледал и този размер май го имаше, защото имахме пасат 6 той беше с 205/55/16 и ми се стори малко не традиционен размер на 60. Благодаря. Лека вечер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко широки гуми можеш да сложиш зависи от ширината на жантата, това че е оригинална нищо не значи за това какви гуми стават.

 

@Galin Мисля е видно, че лепенката е относно какви размери гуми могат да се слагат, за жантите не пише нищо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли да кажете мнение за тези джанти? https://www.facebook.com/marketplace/item/781371082617575/

Извинявам се, че линка е от фейса.
Благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти табличка гледаш преценяваш решаваш.

 

п.с. Под 60 секунди отнема намирането на тази информация в гугъла ;)

 

jHVET.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, gamzoff said:

Здравейте може ли да кажете мнение за тези джанти? https://www.facebook.com/marketplace/item/781371082617575/

джантите са марка Brock, не е ясно с какъв офсет са ET и колко им е централният, но най-вероятно с втулки към 57.1 ще трябва да ги ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV Прав си може да се сложи всичко стига да се изчисли как и какво. :)
Но да ти кажа от личен опит .... по добре от инженера който е конструирал колата няма как да изчислиш  .... затова го съветвам да си погледне лепенката и да се ориентира според нея.

А иначе
Винаги може да идевателства с по-малки или по големи гуми... но си е за негова сметка :)
Аз бая мускули направих на една кола с три пъти по големи гуми от максималния размер ... че и беше от тези директните - произведени без хидравлика и ел. волан.

После като сложих на друга валяците и по големите гуми ми протече хидравликата ..... та големия Хълк (тази сега C6) съм решил да я карам с това което пише на лепенката :) пък да видим....

Хайде със здраве
p.s.
скоро разбрах и .... независимо от това, че купето е едно - примерно AudiA6 C6 2010 година ... според двигателя 2.0 та до 6.0 допустимите джанти и гуми са различни от 16 до 20 :) те така:

image.thumb.png.184c27547ccc598f79b4ed7fe5c4c255.png

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mihailks написа:

Колеги, ще сменям субуфери-те в предните врати. С DSP-то съм. Някой знае ли, на колко ома са? На 4 или на 2?

При мен на предна лява врата, колонката до дръжката на вратата припуква и ме дразни. Ще съм благодарен ако някой сподели повече инфо за параметрите на колоната и подмяната и. Не съм с босе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...