Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Явно както каза Manniakk трябва да се пусне нов кабел през контакта . Най удобно ще е ако в плафониерата се намери такъв

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че при мен гнездото където трябва да се взема + липсва пин , имам +12V на гнездо подготовка за телефон проблем ли е да се вземе оттам 12 V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е сложно, въпросът е дали е толкова смислено да се слага тази екстра, ако я няма. Това е субективно.

@Vasil82: има мисля бушон специално за това огледало и той е отстрани в панела до шофьора.

N9 Automatic anti-dazzle interior mirror 5А

трябва да си пуснеш кабел през плафона, тавана и горна А-колона.

През тавана ще стане без разглобяване, просто сваляш плафона и трима на А-колоната и започваш да ръчкаш с кабела от плафона към А-колоната, докато не се покаже. След това вече всичко е лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този във форума беше писал че има вероятност колата да е със заготовка и да няма нужда от проводници. След малко се прибирам и ще погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO точно за него писах по горе че гнездото за бушона няма подготвен пин за 12V и затова питах дали мога да взема от друг 

@Mindburn Ако има развитие ще ти пиша а тези където си снимал са за сензора към който бях го вързал по рано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плюс най лесно се взима от дясната бушониера на таблото, там има празни гнезда винаги, едната беше с постоянен плюс, другата е през контакт. Разликата се установява с мултицет ;) успех. Сензора е постоянно захранен заради coming home/leaving home и може би друга функцията която колата си следи

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, аз наскоро по съвет на Manniak си боцнах плюс през контакт в бушона за въздушното от страната на пасажера. Имаше си заготовка и само чакаше за бушон, за съжаление нямам въздух и бе празно, но ми свърши работа перфе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния вариант е плюс от плафона,при заключване изчезва или ако се остави в покой колата пак изчезва мисля до 10 мин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой сменял ли е сензора за температурата на изгорелите газове на 3.0тди фейслифт? Компа даде грешка за прекъсната верига, а самия сензор изглежда счупен. Вътрешната пластинка в края на сензора е счупена и се търкаля в корпуса. Работата е там, че "официален вносител" дава цена 380лв за оригинален и 280лв за друг. В нета аз никъде не намирам оригиналния, а всички които излизат са с доста по-ниски цени. Идеята ми е да сложа сензор, който да изкара, а не да го сменям пак след 6 месеца. Ще е добре, ако някой може да предложи нещо изпитано. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за сензора преди дпф-а - Metzger на цена около 180лв. Взех го от fugo.bg

По едно време имаше и отстъпка за форума, но дали е актуално още, не знам.

Като търсих втора ръка имаше и по-къси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42 minutes ago, kpematop said:

втора ръка сензор, еднакви са всичките на 3.0тди, дори този G235

Човека казва, че не иска да го сменя след 6 месеца, ти му предлагаш втора ръка. Много добро мнение.

1 hour ago, Gangbango said:

Колеги, някой сменял ли е сензора за температурата на изгорелите газове на 3.0тди фейслифт? Компа даде грешка за прекъсната верига, а самия сензор изглежда счупен. Вътрешната пластинка в края на сензора е счупена и се търкаля в корпуса. Работата е там, че "официален вносител" дава цена 380лв за оригинален и 280лв за друг. В нета аз никъде не намирам оригиналния, а всички които излизат са с доста по-ниски цени. Идеята ми е да сложа сензор, който да изкара, а не да го сменям пак след 6 месеца. Ще е добре, ако някой може да предложи нещо изпитано. Благодаря!

Обикновенно пише на афтърмаркет частите кои оригинални заместват по номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия сензори много рядко дефектират, по-скоро някой им къса кабелите или чупи буксите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...