Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

@ники 125кс.: при смяна на горните носачи има едни сиевааааломааата болтове, които са метални и навити в алуминиевия шенкел с години. Нямат махане, разплакали са хиляди. Съответно в някои сервизи хващат горелки и други неща и се случва да кривне шенкела. 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, ники 125кс. said:

Аз си сменях носачите, наистин беше клеясал зверски, но не съм го напичал. Разпробих болта и го изкарах.

 

 

значи не е това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се регулира отзад.Страничен наклон и сходимост.После се р-ра отпред страничен наклон и сходимост.Ако има нужда де.
Как се регулира отпред страничен наклон? Нали носачите са фиксирани, без възможност за регулиране. Единствено сходимоста се регулира от кормилните щанги.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ники 125кс. said:

Аз си сменях носачите, наистин беше клеясал зверски, но не съм го напичал. Разпробих болта и го изкарах.

Да са те подпирали отпред?

На един приятел Б5-цата му я бяха натиснали леко отпред и му окривиха шенкела. А там е чугунен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се регулира задния мост и после ако е необходимо се регулира и предния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Някой знае ли как се изкарва екрана за заряда на акумулатора при фейслифта - опитвах с бутоните Car +Setup, Car+Return, Setup+Return, но не можах да изкарам зеленото меню. Дали въобще го има при фейса?

Поздрави и да не ви среща корона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го. Ползвайте го малко тоя google най-вероятно го има писано и тук ...

 

http://mr-fix.info/mmi-hidden-green-menu-2g-3g/

http://mr-fix.info/audi-mmi-battery-level-status-2g-3g/

 

Да живее мързела ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Ползвам google, не е като да не го ползвам, ама излизат доста неща. Дори първият линк го намерих и четох ама го отлагах за малко по-топло време - ще го направя днес. А за мързела, верно най ми се щеше да е с бутоните 😁.

Благодаря отново.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

от някво време все се каня да проверя дали при вас също е така. Моето дистанционно хваща от мнооого близко само (батерията е сменена преди година може би). Трябва да съм на по-малко от една крачка раазстояние от колата. Дори понякога трябва да се местя и да цъкна няколко пъти бутона за заключване докато се мърдам близо до колата ( едва ли не си блъскам ръката в прозорците :Д). Вашети дистанционно от какво разстоение хваща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си батерията с Дюрасел, моята беше така и като сложих Дюрасел започна да хваща от доста по-далече, също и доста по-бавно се изтощава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като си качвате нова карта за навигация, включва те ли колата ( акумулатора) на зарядно или я палите докато трае цялата процедура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TURBO_RS Картата е на ДВД, слагаш го и тосле на място за няколко минути се ъпдейтва. Колата може и да работи. Ако става въпрос за ъпдейт на мултимедията тогава вече е добре да е на зарядно, защото отнема повече време.

Това за MMI2g High.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно бързо питане за третия стоп, който се оказа огромен проблем при тези коли. Понеже вече са на 15 години идея нямам колко е изкарвал оригиналния стоп, има ли смисъл да се купува оригинален? В смисъл, ще изкара ли едни 5 години, оправили ли са проблема, китаеца решение ли е? Не обичам китайци, но ако изкара повече от OE...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя даде фира, но до колкото разбрах проблема идва от това , че влиза вода и корозира спойката и не прави добър контакт. Те оригиналните ги бях мяркал из нета за по 60 евро. (което ми напомни да си купя един хаха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е оригинален, аз с 15% отстъпка от София Запад ми идва на 170 лв. Най-вероятно ще изпадне по-евтино, но внимавай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, TURBO_RS написа:

Колеги като си качвате нова карта за навигация, включва те ли колата ( акумулатора) на зарядно или я палите докато трае цялата процедура?

Аз го правя винаги на зарядно,но и на запален автомобил е вариант също.Само имай предвид,че отнема 3-4 часа най малко,и толкова време на място,ако е дизел с ДПФ не е много ОК за ДПФ-а.Ако имаш къде със зарядно си е за предпочитане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nikolay80 Ебаси ... на MMI3g за толкова ли качва картата? :icon_eek:

На мен Желяз ми ъпдейтна софтуера на мотора и софтуера на навигацията за час някъде ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...