Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Just now, Satori said:

За меренето на маслото никога няма да намериш точен отговор - дали на загрял или студен двигател. И в The grand tour повдигнаха този въпрос и се оказа,че различните производители препоръчват различни методи и в крайна сметка си избираш единия и мериш само по него. 

 За халогените точно бях гледал клип в ютюб - махаш пластмасите около тях, развиваш винтчетата,които ги държат и халогена излиза. От там вече е лесно. 

Колеги,

пише си го в user guide-а:

 

oil.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и с две минути, само моята пръчка не е като на картинките, а една супер прецакана и като я изкарам - всичко е омазано :) 

Преди смяната си личеше къде е - защото беше станало тъмно, сега е още прекалено бистро. 

Това е от преди:

285B560E-E97A-4FE6-AACB-B664D857D205.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип го дават на топъл мотор.

Аз съм пробвал и като е топло маслото е рядко и още по-трудно се разбира.

 

Аз направих едно интересно измерване - след 2 седмици престой проверих маслото и беше с 2-3мм над нивото, което е след 1-2 дни престой. Чудя се откъде се е стекло, само за филтъра се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Сигурен ли си, че това е щеката за BMK?

Щото на моя ASN е такава, а на ASB-то ми е като горната от снимката в поста на trackersoft ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, възможно е да е сменяна, не знам, ако е - значи не меря правилно 100% или освен скалите им да са еднакви...някой с БМК в София да се видим на по кафе някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв оранжев връх ми беше оригиналната на А4-ката, виждаше се супер, но беше леко пречупена. Взех си нова оригинална от Райно и а познай - швабите решили вече да правят върха черен ... Сега трябва да се вглеждам повече.

Утре ако не вали ще ти снимам и на двете коли да ги видиш.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zafirovp написа:

Как се махат капачетата на външните дръжки на вратите?

 

Пробвах както е показано във видеото за по-стария модел, но не виждам къде е щипката.

 

 

Повдигаш дръжката почти хоризонтално и удряш с длан в посока към предницата на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO, Това сме го коментирали, топчето маже нагоре по пръчката и винаги изглежда над макс. Единствения начин, по който успявам да го измеря правилно е сутрин, на престояла кола. Дърпам щеката, забърсвам я, слагам я обратно и я вадя. Всяко следващо пъхане на щеката ще ти показва все повече масло. При мен маслото става тъмно златно след 5к км и преди това е още по голям к** за измерване.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след чакане 2 мин (май) беше на последната черта, т.е. под максимума :)

а иначе да, със всяко следващо бъркане с щеката ми изглежда все повече маслото :) само един път става

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

днес реших да си ъпдейтна картата на навигацията. Взех два диска Sony DVD-R и TDK DVD+R. Видях,че старият диск (от предишния собственик) е бил DVD-R и директно, чрез Ashampoo на 4x скорост записах Eastern Europe 2018 и стана. Остана ми DVD+R диска - с него ще стане ли, ако да и някой колега иска - ще му я запиша и подаря. Стига да тръгне на DVD+R, защото не съм пробвал с такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се мъчих с диск от олх само че записвачката не иска да го разчете

Редактирано от dayufy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно и точно се мери маслото като вечер се извади щеката и на сутринта се пъхне. Само това е начина при ново масло. Масларите като сменят маслото не ми се мисли как го проверяват.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип искам да си ъпдейтна картите и не съм наясно как става. Знам само че навигацията ми вградена в харда на медията и доста улици липсват. Не знам дали ми е мми 3г или 3г+.

Така, че колега   #Satori, ако стане твоята работа бих желал да се възползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, miro299 написа:

аз по принцип искам да си ъпдейтна картите и не съм наясно как става. Знам само че навигацията ми вградена в харда на медията и доста улици липсват. Не знам дали ми е мми 3г или 3г+.

Така, че колега   #Satori, ако стане твоята работа бих желал да се възползвам.

 

Картата,която аз имам е от предишната тема за въпроси и мисля,че е за MMI 2G high,не знам дали са едни и същи. 

Ъпдейтването е лесно чрез диск - в багажника вадиш стария,пъхаш новия, пускаш MMI и то направо ти изписва,че е разпознало нова версия на навигацията и те пита дали искаш да ъпдейтнеш - съгласяваш се и за няма и 5 минути си готов (аз даже не палих колата,а на контакт я ъпдейтнах). 

Виж какъв ти е MMI-ят и кажи - ще изтегля картата и ще я запиша, стига да става с DVD+R.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, OvivO написа:

Колеги, от къде да си взема втулки от 66.5 към 57.1 за 4F и има ли значение какви са? Благодаря

От Vianor например...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купете си оптика от 15 лв от алиекспрес за да ви чете картите. Смених си я сам без никакви познания в електрониката и вече 1 година си работи перфектно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, OvivO написа:

Колеги, от къде да си взема втулки от 66.5 към 57.1 за 4F и има ли значение какви са? Благодаря

За джантите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 23/02/2018 at 10:09 AM, Fr0sT said:

Оранжева е щеката на БМК, като на снимката по-горе.

 

@OvivO Значи грешката е моя.

Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...