Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Не от един по-просТ от мене.

преди 53 минути, Gangbango написа:

Колеги, Кескин 19" + Нексен или Томасон 18" + Пирели ? Ако избирате вие, на кое ще се спрете като имате предвид не само визия, ами и возия?

Аз бих се спрял на 18-ките пък може и с Нексен, аз търкалям такива 235/45/18 и съм доволен. Само гледай джантите да са с по-изнесени, колкото позволява. Примерно нещо от рода на ЕТ30-35 на 8 - 8,5J.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра ще е, само ако се спреш на 18-ките си помисли за 235/45/18 размера за гуми, вози доста по-добре от 245/40/18 и пак си има добра визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от скоро съм собственик на 4ф Ауди 3.0 тди та въпроса ми е престой ми смяна на масло освен оригиналното дайте някое читаво масло което има тези компоненти който не износват чак толкова бананите на веригите със сменени вериги съм преди 50хил кил от стария собственик. Благодаря ви 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Xenum PAG 5w30. Мисля, че маслото е много добро. След двуседмичен престой без да е палена няма никакво изтракване на вериги. Държи една идея по-ниска температура на маслото при нормален режим на работа, но това си е от формулата....заимства от антифриза някаква химия и е със син цвят. Вече около 4000 км с това масло и няма никакви проблеми. Даже бих казал, че много по-рядко я усещам да прави регенерации на ДПФ-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано във форума. Ето една примерна тема: 

Иначе мойта я взех миналата седмица. В момента е с ОЕМ-ско масло и по данни от предния собсвеник е сменяно преди 17к. Утре ще и слагам Мотул.

Редактирано от Mindburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи след като карах в поройния дъжд и буря в Стара Загора ми светна лампата за наклатките закачих я няма никакви грешки,гледах наклатките добре са, а лампата свети някой има ли идея от какво може да е 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя няма машност свисти но черен пушек няма с ДПФ съм.Гледам я на живи данни никво налягане не прави.Направо си е изкочил някой маркуч и то най-вероятно от левия кулер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Оказа се, че компресора е думнал и сега съм пред дилемата нов, но има един на денсо и един на хела. Този, които е на хела като го отворя в интернет ми пише ограничение за производител денсо. Този, който е смъкнатия е денсо. Какъв да взема и цена може ли да ми кажете? Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Mindburn написа:

Никой ли не може да помогне? За инфо имам 2 сд карти, сд чейнджър, jukebox и джойстик на върха на централния бутон на конзолата. Ето и снимка на версията..

20190601_001540.jpg

 

MMI 3G High

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И оригиналните са производство на Денсо. Не мисля, че Хела правят компресори за 4ф, освен ако не премаркират тези на Денсо.
Къде си гледал и какви пари?
Здравей ето това е примерно. Имаше на едно място за малко по малко пари. Това ме озадачи "ограничение за производител Denso".

Изпратено от моят 5060D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ето това е примерно. Имаше на едно място за малко по малко пари. Това ме озадачи "ограничение за производител Denso".

Изпратено от моят 5060D с помощта на Tapatalk


https://nasauto.bg/kompresor-klimatik-za-audi-a6-4f2-c6-24-17893-p1045218.html

Изпратено от моят 5060D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

При загрята кола, понякога от 4 към 3 та скорост осещат леко спъване/ритване. Ако някой е имал такъв проблем да каже как го е оправил. Има теми от които не ми става ясно как се е оправил проблема, къде е оправен и колко пари е струвало, а само обсъждането му. Колата е А6 4ф 2007 , 3.0 тди. Маслото е сменяно, не е чипвана колата и не се кара агресивно. Имам я от 3 години. Като е студена няма този проблем. Имам чустово че от скоро го има същото осещане при 6 към 5 та скорост. При редене на скоростите от 1 до 6 та нямам никакви проблеми.

 

 

Редактирано от Soulkey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво показва, стойностите са извън границите трябва да закарам автомата на ребилд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, относно окачването на 2.7 мулти, една и съща ли е като на 3.0 4х4, става въпрос за здравина?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...