Jump to content

MMI 2G DVD Map update


unicastbg

Recommended Posts

И по-точно това - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A8_(4E)_Navigation

Channel 068: Ejection Lock

  • 0 = Eject Button active
  • 1 = Eject Button inactive (Anti-Theft)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах. Но нямам вагком и не знам как да го направя.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, кажи поне в кой град си, че да може някой да ти помогне.

Сигурно си от София де, щом не си го написал досега....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Някой в София да слага ъпдейт на картите на място? Записах няколко диска с картите за Западна и Източна Европа 2018-та, но така и не успях да ги подкарам. Последно вчера демонтирах dvd-то на навигацията, изчистих я цялостно и я монтирах обратно, но все още си чете само този диск, които имам в налност, а именно оригинален от Ауди с карти на Западна Европа от преди 15 г. Мислех си, че проблема е в замърсена оптика, но очевидно просто не ми спори с дисковете и начина на записване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако беше прочел предните постове щеше да разбереш да дойдеш  при мен 😉 с какво я чисти ? От отговора ти ще ти кажа дали ще стане 🙂 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

С тампони напоени с препарат за стъкло и гладки повърхности, с кърпи за почистване на комп. техника и екрани и спрей със сгъстен въздух. По принцип дисковете, които бях правил не ги разчиташе и преди демонтажа и чистенето.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Има ли някой, който се занимава с ъпдейт и инсталиране на нови карти на Q7, 2012 година е колата? Преди имаше едно момче от Суходол, но съм му изгубил телефона.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, ако някой реши да се подлъже и да си купи карти, ужким от 2021-ва година, поне да пропусне следния търговец - https://www.olx.bg/d/ad/navigatsiya-za-audi-audi-disk-za-navigatsiya-mmi-2g-2021-evropa-balgariya-CID360-ID7URJq.html

 

Надявах се да са намерили начин да обновят базата данни с нови карти. Не, картите са от 2017та и ест. няма никакви камери от КАТ.

Оправданието на търговеца е, че са купили картите тази година от Ауди и ако те (Ауди) не са си обновили картите, то това не е техен проблем.

Помолих да ми пратят снимки на кутията. Имам оригиналните от 2006та и там се вижда датата на навигацията и на диска, и на кутията му.

Обещаха да пратят и естествено не го направиха.

Малко като да си купиш телевизор тази година и след няколко дни да го продадеш като модел 2021ва. Само че ти си купил модел 2012та на оферта. Това разбира се не е твой проблем, а на производителя на телевизора...

 

Ядосах се...

 

Сега по същество - започнах да проучвам как се разархивира базата с картите (navfldb_tool.exe и други) и как евентуално да се подмени с по-нова.

Ако излезе нещо смислено от тази работа, ще ми трябват доброволци за тестове, че сам няма да имам времето да се справя :)

 

В най-добрия вариант ще мога да взема картата от MMI 3G и да я приложа на 2G след известно редактиране/конвертиране.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години дъвчим тази дъвка, че няма по нови карти. Защо се връзвате незнам

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В gpspower форума правят разни франкенщайни от Мерцедес например. Надявах се на нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Iso-то си е читаво,резахрхивирайте си само iso1 и ако ползвате NERO директно го отваряте със "File ; Open...",някъде около 2,5гб заема (DVD-R)

...и всичко е точно!

315525194_667387924765380_7033400641856369583_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
На 17.11.2022 г. at 20:39, Pokeramateur написа:

 

Колега направил съм описаното записах диска с imgburn на ниска скорост на диск dvd-r като сложа диска в нажигацията мислсли ми сли и казва да проверя диска.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може двд у-во да ти е проблема.

Sent from my Nokia 1.4 using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, гледам и аз по олх, че се предлагат карти от 2023 и 2022г. има доста хора ги предлагат, но пордават дискове само дали има по нови карти или са същите който ги има в rutracker-a от 2018г.? Не е проблем за 20лв. който ще дам на търговеца просто, да знам 23година ли са или 18. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще са пари на вятъра. Не успях да намеря в нета по-нови карти (с изключение на едни от 2018та от Мерцедес), а процесът по отваряне и редактиране на оригиналните карти е ужасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...