Jump to content

Монтиране на ОРИГИНАЛЕН парктроник


stefan112

Recommended Posts

Колеги, продължавам с добавянето на екстри към колата ми ауди а6 ц5 1998година.Искам заден парктроник какво ми трябва за да го подкарам.И ако някой има всичко нужно да пише да се разберем за цена. Благодаря ви! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

 

Това е което взех.. Трябва ми зумерчето ако някой го има да пише. Моля ако някой има схема на пиновите на модула или ги знае да помага..... Благодаря ви! 

IMG-381a54d4219fc3835656e99b99c38daf-V.jpg

Screenshot_20180224-101701.png

Редактирано от stefan112
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Оф..... Не знаете с какво се захващате.

 Един съвет, не разбишквайте снопа на комфорт модула, вакумиран е и всяка една манипулация ще вкара влагата в кутията.

Там в модула се връзва кабел за автоматичното изключване на паркалника при отворена 5-та врата. Аз не го вързах, работи си и без него.

 Правих си го сам, с наставленията на @bsdnikolov.... та спомените са ми, че е трудно, кабеляци много разглобяване. Трябват и бяла и оранжева букси в конзолата при краката на пътника, ама нямате окабеляване в колата за тия букси.

При мен беше в комплект с преден, та се наложи и връзка с табло, на три места, подсветка и управление бутон за включване, кабели към предна броня, връзка с кан, за да знае какво става с колата и кога да се активира.

Това последното може би ще си го спестите.

Ако закачате ремарке...има и кабел за връзка с модула (Под левия мигач в багажника ако имате въобще такъв модул.) иначе паркалника ше пищи като връщате назад постоянно.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,подкарах системата на принципа или ще става или не и ще напиша какво трябва да се направи за да стане.

1.Купувате си реле номер 4B0955531E (кафяво на цвят,пише 603 на него)

2.поставяте го на мястото на старото реле 377 ,намира се като се махне кората под волана.

3.пускате точно три кабела,на снимката по-долу съм написал къде трябва да се свържат.

Ето я схемата.d174aaa827866d8fa43b04b0b83edf3c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, @ники 125кс. Благодаря ти много. Това обаче предполагам вази за преди фейса ако съдя по колата от подписа, дано  на фейса да е така :zustimm: Сега остава да разбера а предния парктроник как ще бъдат нещата с кан комуникации и едно друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула за предния и задния е един, тогава имаш и бутон за де/активиране, връзка с кан(моторен) табло за да знае кога е на задна и на определена скорост да го изключи автоматично, има връзка с К-линия директно в буксата за диагностика, и още една връзка към кан, има два плюса (един постоянен) и един през контакт терминали 15/30 има връзка към комфорт модула за да знае кога е отворена 5-та врата и да изключи автоматично паркалника, има 4бр кабели за двата зумера и 5броя кабели за бутона( подсветка, диод и вкл/изкл) по 6броя кабели към предна и 6броя кабели кам задна броня и един към модул за ремарке, няколко маси и  два бушона и.....олеле.:hilezh:

Моята е междинка, с карантия на фейс схемата за пръскалките става, там няма компютори.

П.П. има схемата е ELSAWin

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2018-6-1 at 20:51, loshdancho написа:

Цитиране на предходно мнение!

Много благодаря и моята е междинка с дигиталн часовник и бяла подсветка имам кан на таблото, май трябва да си взема онази модерната работа, дето стои на мястото на визитника, за да имам копче за активиране и деактивиране. Останалото ще го намерим и направим, надявам се Пламен @bsdnikolov да удари едно рамо, звучи заигравка обаче :) Но пак огромно благодаря за инфото

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги някой може ли да даде малко повече информация схеми и снимки как се монтира и свързва оригинален парктроник на ауди а6 с5 2001г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Да ъпна малко. Ще се слага китайски парктоник на седан. Някой ще каже ли дали има заготовки за датчиците или има разлика в броните с и без парктоник?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма заготовки на бронята,  те са отделно и са лепени на 6точки. Представляват втулка с квадратна периферия.

Бронята с парктроник си идва със залепените втулки, до колкото знам оригиналните се продават в порше и даже има специален инструмент за прибиване(диаметри,фаски). И лепене на втулките към отвора при пласмасаджия...дето възстановява брони(с пистолет  за топъл въздух и поялник).

Ама на китайския нищо не отговаря на оригиналния по размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...